Jak docílit štíhlého a zdravého těla bez cvičení a diet?

/ Redakce

Pojďme na okamžik zapomenout na dietu. Studie znovu a znovu dokazují, že diety jakéhokoliv typu mají nepříznivé účinky. Je prokázáno, že ti, kteří drží diety, mají větší pravděpodobnost v průběhu patnácti let přibrat na váze víc, než “nedietáři”! A to není třeba ani zmiňovat, že diety jsou pro mnohé z nás stresující, a stres může mít nepříznivé účinky nejen na naši hmotnost, ale i na mysl a zdraví! Máme pro vás lepší, klidnější a mnohem jednodušší způsob, jak docílit zdraví a štěstí.

Nezanedbávejte spánek

Víme to, spánek je dobrý na pleť, zdraví i duši. Snažte se docílit minimálně šesti hodin spánku za noc. Unavené tělo totiž touží po energii a zvyšuje mnohokrát touhu po sacharidech. Znamená to také, že máte větší šanci sáhnout po nedravé svačince v polední pauze! Navíc nedostatkem spánku okrádáte tělo o čas, kdy provádí mnoho regeneračních procesů.

Plánujte dopředu

Naplánujte si aktivity do týdenního programu. Například se objednejte k lékaři, pozvěte přítelkyni na cafe, nebo si naplánujte nákup potravin. Tím, že se budete řídit plánem nebudete se muset stresovat se zapomenutými schůzkami a vše “pojede jako po másle”.

Zavařte si

Uvařte si domácí jídlo alespoň jednou, dvakrát až třikrát týdně. Tím, že si připravíte jídlo sami, budete vědět, co si dáváte na talíř. Navíc můžete ovlivnit kolik “nezdravých” přísad (máslo, sůl…) do receptu přidáte! Každý den snězte dostatek ovoce a zeleniny a nezapomeňte pít dostatek vody. Poté si nebudete muset odepřít týdenní jídelníček sestavený z baget a sýra na dovolené, ovšem nezapomeňte se vrátit do rutiny!

Fitness trochu jinak

Klíčovou součástí každého zdravého životního stylu je, ať chceme, nebo ne, fitness. Doporučuje se cvičit alespoň třikrát týdně. Pokud ovšem cvičení neholdujete, nebojte se! Naučte se chodit! Dojděte si do nejbližšího supermarketu pěšky, nebo dojděte po svých z práce domů. Věřte, že čím víc budete chodit, tím více bude vaše tělo po chůzi toužit!

Uvolněte mysl

Pokud vměstnáte do každodenní rutiny 10 minut meditace, ať už jen tak že, se posadíte a budete si vědomi svého vlastního těla a vašich činů k ostatním a sobě samým, máte vyhráno! Meditace pomůže zvládat lépe stres a odbourá chmurné myšlenky.

Zdroj: Vogue