Jak efektně zabalit vánoční dárky

/ Redakce

Přípravy na Štědrý den jsou v plném proudu. Doufám, že finišujete i s nákupy vánočních dárků a vyhnete se šílenství, jež zavládne po víkendu nejen v nákupních centrech. V nich si sice můžete nechat dárky na poslední chvíli i zabalit, ale pokud tuto činnost máte rádi stejně jako my, tak přinášíme několik rychlých tipů.

Pryč jsou doby, kdy se vánoční dárky zabalily pouze do jednoduchého vánočního papíru. Dnes se spousta lidí v balení přímo vyžívá a přišli s několika nápady, jež obdarovaného zcela nadchnou.

Do začátku si nezapomeňte připravit všechny důležité věci, jako je oboustranná lepicí páska, tavicí pistole, nůž, ostré nůžky a dále také barevné spreje i stuhy.

Balicí papíry seženete v mnoha provedeních, vybírejte z jednobarevných či vícebarevných, s motivy Vánoc, třpytkami či netradičními potisky. K jednoduchým papírům se budou skvěle hodit různobarevné stuhy, využít ale můžete také razítek nebo samolepek. Jednodušším řešením jsou také sympatické krabičky.

3675d70559764cb913f6497046e05f35

Použít ale můžete také dalších materiálů, na řadu přicházejí třeba smrkové větvičky, sušené květy nebo různé dřevěné ozdoby, které přibalíte k dárku prostě jen tak pro štěstí. Mlsným jazýčkům zavěste za stuhu jejich oblíbenou sladkost, domácí perníčky nebo karamelové lízátko, které si nenechá ujít ani dospělý.

ac4fcd39eb37591103e1270a40b33239

Krásně vypadají také ozdoby vytvořené z čistého bílého papíru, které lze v závěru nastříkat pomocí umělého sněhu nebo jim dát zlatý povlak.

Vystřihujte sněhové vločky, skládejte origami, tvořte jednoduché květy, které jen tak nezvadnou. Přibalte ke stužce na památku vlastní fotografii, která vyvolá nejednu krásnou vzpomínku. Stříhejte, balte, polepujte, ale hlavně se u této činnosti bavte!

a649a471d25082c6fa3da1a66ebbd7d5

Foto: Pinterest