Jak nakupovat chytře ve slevách

/ Redakce

Určitě jste zaregistrovali, že během několika předchozích dní se na nás doslova valí nabídky obchodů, které se předhánějí v zajímavějších slevách. Jak snadno se necháte lapit do jejich spárů?

Období výprodejů naplno udeřilo a zacílilo své velké zbraně na mnohé věkové skupiny. Již ze zkušeností ale nejspíš víte, že ne všechno, co se tváří jako sleva, slevou doopravdy je, a že takový jeden velký nákup ve výprodeji může skončit katastrofou (rozumějte útratou mnohem vyšší, než jsme na začátku předpokládali).

Vím přesně, co chci

Na začátku celého nákupního procesu by mělo stát krátké zamyšlení nad tím, jak vlastně vypadá váš šatník, a co v něm postrádáte. Právě těmto kouskům později věnujte pozornost a stanovte si také cenu, kterou jste ochotni za ně ještě utratit.

Seznamy nejen pro puntičkáře

Zvolené kousky si vepište do přehledného seznamu, nezapomeňte si poznamenat barvu, velikost či materiál, a toho všeho se později držte.

Když slevil obchod, neznamená to, že slevíte ze svých nároků vy. Lze také navštívit obchody internetové, které ušetří váš čas a často nabízí ještě lepší cenu, než klasická prodejna. Zvažte ovšem doplatek za poštovné, popř. clo a daň.

Pozor na trendy

Základním kamenem úrazu často bývá nákup dražších trendových kousků, které ovšem následující sezónu skončí na dně vaší skříně. Pořád platí, že je lepší investovat své finance do základů šatníku, jako jsou kvalitní džíny, černá kožená bunda nebo bílé sáčko, jelikož trendy vás po několika nošeních rychle omrzí.

Nelžete si do kapsy

Už bylo dost těsných kalhot či obtažených šátů, do kterých s jistotou zhubnete. Proto si vždy a za každé příležitosti (i kdyby se jednalo o slevu století) kupujte věci, které vám perfektně sedí, a už je později nebudete muset nijak upravovat.

Nakupování ve slevách může být opravdu vážně nebezpečným koníčkem pro všechny, kteří u tohoto procesu nepřemýšlí a nakupují bezmyšlenkovitě. Proto je dobré i slevy vnímat s rezervou a držet svoji peněženku na uzdě.

Foto: Pinterest