Jak nebýt fashion victim – tedy obětí módy?

/ Redakce

Udržitelnost, nebo slow fashion. To jsou témata, která jsou čím dál tím více probírána. A díky bohu za ně. Co dělat pro, abychom se nestali obětí módy? Zeptali jsme se jednoho z nejprogresivnějších sneakers obchodu v Čechách – ve Footshopu. Ten nám na toto téma prozradil jejich filozofii podle designéra japonského minimalismu Yohjiho Yamamota. V čem to tedy celé spočívá?

Trendy, sezony, nové barvy a vzory. Každý rok něco nového, ale ve skutečnosti ta samá “písnička”. Možná je načase poděkovat za super jízdu a z tohoto kolotoče konečně vyskočit.  Existuje mnoho způsobů, jak na to, a každému vyhovuje něco jiného. Foosthop se inspiruje filozofií japonského minimalismu designéra Yohji Yamamota, který spolu se značkou ADIDAS už 15 let prezentuje současný minimal design pod názvem Y-3.

„Nebuď jedním ze skupiny. Buď sám sebou. Zůstaň trochu monotónní – zůstaň na naší straně a vyhni se hlavnímu proudu módy. Jinak budeš zavalen trendy“ – Yohji Yamamoto

Jak nebýt fashion victim, tedy obětí módy?

Základem je narušení cyklů módních trendů. Footshop nám přináší pár tipů, kterými se inspiroval v siluetách nové kolekce Y-3 a ve filozofii značky Yoshi Yamamoto.

unspecified

Svůj vlastní styl 

Vybudujte si jeden vlastní módní rukopis, který se neohlíží na to, zda je momentálně v módě červená nebo bledě modrá. Prozkoumejte střihy a materiály, které nejvíce lichotí nejenom vašemu tělu, ale také nejlépe vyjadřují vaši osobnost.

Nadčasové kousky

Minimalistický styl je rozhodně nadčasový. Kdo může poznat, zda-li jste černé triko Y-3 pořídili tuto, nebo minulou sezonu? S nadčasovými kousky tak nepřispíváte do neustálého koloběhu obměňování kusů, jakmile je po jejich “sezoně”.

Unisex

Unisex a multifunkčnost je podle nás budoucností módy. Představte si oversize mikinu, kterou nosíte jako šaty a váš přítel zase na druhý den k jeanům? Unisex je typ módy, která sluší střihově, tvarově a materiálově oběma pohlavím. Dá se říct, že se jedná o velice ekologický a také ekonomický přístup k módnímu průmyslu.

Aktuální kolekci Y-3 si můžete prohlédnout, nebo zakoupit přímo tady.

Foto: Footshop.cz