Iconiq tipy: Jak pečovat o pleť na jaře?

/ Redakce

Po dlouhé zimě je pleť unavená a potřebuje, abyste se o ni starala. Jarní slunce má velkou sílu, na kterou pokožka není připravena. Může být pak podrážděná a citlivá. Jak tomu zabránit? Čtěte dál.

Před jarním sluníčkem vás nejlépe ochrání kvalitní krém. Měl by obsahovat ochranný faktor před UV zářením. Pleť je také nutné pravidelně čistit, protože po zimě je plná nečistot. Takže si jednou za pár dnů udělejte pleťovou masku i peeling. Pleť bude pak rozzářená a bude lépe vstřebávat látky z kosmetických přípravků. Pokud máte ale pleť zarudlou a pálí vás, tak na peeling zapomeňte. Tím byste vše jen zhoršili. Bohatě vám bude stačit regenerační pleťová maska.

Všichni to víme, ale jen málokdo to opravdu dodržuje. Pro zdravou pleť je důležité pít hodně vody. A obzvlášť teď po zimě. Noste proto u sebe neustále lahev s vodou a pijte! Také nezapomínejte na vydatný spánek.

Vyzkoušet můžete také různá výživná séra či kůru. Například kyselina hyaluronová pomáhá pleť regenerovat a dodává jí potřebnou vláhu. Nezapomeňte také obměnit vaši kosmetickou výbavu. Krém, který jste používala v zimě, můžete s klidným srdcem vyhodit. Místo hutného přípravku teď sáhněte po něčem lehčím a hlavně hydratačním.