Jak pečovat o prodloužené řasy

/ Redakce

Prodlužovaní řas různými metodami je v dnešní době čím dál oblíbenější způsob, jak mít dlouhé řasy a výrazný pohled. Ne vždy však kosmetička či Lash stylistka své zákaznice poučí o tom, jak o nové řasy pečovat a čeho se vyvarovat.

Pokud se rozhodnete nechat si prodloužit své řasy, čeká na vás období krásně zvýrazněných očí, o ty nové je ale potřeba pečovat, aby vám efekt dlouhých a hustých řas vydržel co nejdéle. Přinášíme několik praktických rad, které se vám mohou hodit, ať jste „řasový“ začátečník nebo zdatně pokročilá.

Po aplikaci se prvních 48 hodin snažte vyhýbat kontaktu s vodou, protože by se mohla narušit struktura spojů a lepidlo by ještě nemuselo být zaschlé.

Na rozčesávání řas používejte kartáček, který byste měla nejlépe dostat od vaši lash stylistky po aplikaci. Řady řas perfektně oddělí.

Zkuste se naučit nemnout si zbytečně oči. Nové řasy si mnutím snadněji uvolníte.

I spánek má, především na začátku, trochu jiná pravidla. Je lepší nespat zavrtané hlavou do polštáře, mohlo by dojít k přeležení řas.

Po čase vám i prodloužené řasy mohou připadat nevýrazné. Je samozřejmě možné použít řasenku, raději však tu s nemastným základem bez olejových přísad. Na trhu jsou i řasenky speciálně vyrobené na prodloužené řasy.

Pokud chcete, aby vám prodloužené řasy vydržely co nejdéle, nikdy nepoužívejte voděodolnou řasenku, narušila by lepidlo a řasy by začaly padat.

Oční make-up odstraňujte jemně a opatrně. Na odlíčení nepoužívejte mastné odličovače, prodlouženým řasám mohou ublížit.

Novinkou v péči a výživě o prodloužené řasy je  Total Eye Repair Serum od Xtreme Lashes – první sérum, které je s těmito řasami kompatibilní a neškodí jim. Je určené speciálně k péči o oční okolí pro klientky, jež mají aplikované řasy, a to nejen od Xtreme Lashes.

Dermitage-XL-Total Eye Repair Serum-1

Dermitage-XL-Total Eye Repair Serum-1

Díky vhodně zvolené péči vám prodloužené řasy déle vydrží a jejich doplnění nemusíte absolvovat tak často. I tento přístup je však velmi individuální a to, co může někomu vyhovovat, se pro druhého nemusí hodit vůbec. Pokud se tedy pro nové řasy rozhodnete, i z vlastní zkušenosti bych určitě doporučila se nejdříve informovat u dobře proškolených Lash stylistek a poté vyzkoušet nejprve řasy jemné.

Když se vám dlouhé a výrazné řasy zalíbí, jste vlastně chyceni do pasti a vaši oblíbenou řasenku dlouho nepoužijete. Nic by však nemělo trvat věčně a vašim řasám byste měli dopřát po nějaké době oddych. I když vám totiž všichni budou tvrdit, že řasám ty prodloužené neuškodí, nic se nemá přehánět a regenerace jim určitě prospěje.

Foto: archiv, pinterest.com