-->

Jak se dostat do formy a vydržet?

/ Tereza Spilková

Chcete se už jednou provždy dostat do té nejlepší formy a zároveň si přejete, aby to tak zůstalo už napořád? Dlouhodobá změna životního stylu není jednoduchá, ale stojí za to.

 1) Nevzdávejte to

Pokud chcete změnit svoji postavu, budete muset změnit svůj životní styl. Dlouhodobé, či trvalé změny chtějí navíc hodně času. Nebude stačit týden, měsíc, ani dva. Pokud mají být změny trvalé, neměly by být náhlé, takže tomu dejte klidně rok. Pak už ale budete na nový styl života tak zvyklá, že už o tom ani nebudete muset přemýšlet.

2) Motivace a sebeláska

Pro začátek je nejdůležitější správná motivace. Může to být cokoli. Špatná fotka nebo třeba pohled do zrcadla a víte, že chcete změnu jednou provždy. Nesmíte se ale cítit špatně, celou vaši cestu za lepší postavou a zdravějším životním cílem berte jako zábavu a nebuďte na sebe příliš přísná. Mějte ráda každou fázi vaší změny.

2014-10-23-Iza

3) Cheat days neexistují

Až budete zvyklá jíst zdravě, půjde to samo. Tohle vás asi nepotěší, ale cheat days příliš nefungují. Nejlepší je siod nezdravého jídla úplně odvyknout. Uvidíte sama, že po nějaké době už nebudete sladkosti ani smažené jídlo tolik potřebovat, pokud budete jíst zdravě, více pak ucítíte, jak je vám po nich špatně. A že vaše tělo je vlastně nechce. Z jednoho cheat dne se snadno stane celý měsíc. Jídlo, které nechcete jíst ani nekupujte a nemějte ho doma ani pro “případ nouze”, prostě pro vás tímto dnem úplně přestává existovat.

foodheatlthy

4) Děláte to pro sebe

Nezapomeňte, že celou cestu podstupujete především kvůli sobě. Nenechte se proto demotivovat negací okolí. Zároveň se nesmíte srovnávat s postavami jiných, každé tělo funguje jinak a vaší hlavní motivací by mělo být to, že chcete být nejlepší verzí sebe sama, neklaďte si nerealistické cíle.

iza

5) Pocit je nejdůležitější

Dřete, ale nekoukejte se po každém cvičení do zrcadla, prostě se ze začátku zaměřte na to, jak se po cvičení a zravějším jídle cítíte, ne na to, jestli jste už hubenější. První dva měsíce vašeho nového režimu se nepozorujte kriticky v zrcadle. Výsledky ještě nejsou patrné, ale věřte, že jste na nejlepší cestě. O to více pak uvidíte rozdíl.

Foto: Instagram, Pinterest, dailymail.co.uk