Jak se nadobro zbavit černých teček?

/ Redakce

Černé tečky jsou prostě zlo! Bohužel neustále trápí velkou většinu z nás. Jak se jich tedy nadobro zbavit?

Správná kosmetika

Pravidelné čistění pleti a hydratace je důležité, ale ještě důležitější je výběr správné kosmetiky. Špatně zvolená péče může mít za následek nejen dehydrataci pokožky, vyrážku, ale právě i ucpané póry. Stejně tak pozor při výběru dekorativní kosmetiky. Všechny primery a make-upy na silikonové bázi černé tečky způsobují.

Pravidelné čistění a masky

Víme, že tuhle větu jste slyšeli milionkrát, ale čištění pleti je opravdu důležité. Předejdete tím vzniku různých nedostatků, ale hlavně ucpaným pórům. Stejně tak je důležitá pravidelná doplňková péče a to v podobě čisticí masky. Pozor! Pokud trpíte na ucpané póry, ale zároveň jste majitelkou suché pleti, tak s čisticí maskou opatrně. Nanášejte ji pouze na problematickou, neboli T-zónu. Kromě masek vám také skvěle napomůže napařování pleti. Zvolit můžete buď klasickou saunu, nebo domácí páru nad hrncem, do které přidejte pár kapek citronu a tea tree olejíčku.

jorgobe22174_1

Mechanické odstranění

Někdy to bohužel nejde jinak, než póry mechanicky odstranit. V tom případě se svěřte do odborné péče kosmetičky. Pokud jste zastánci domácí péče, vyzkoušejte k odstranění černých teček expresor a následně pleť vydesinfikujte. Zamezíte tak jizvičkám, které se často způsobují klasickým vymačkáváním.

 

 

Foto: Pinterest