Jak se oblékají princezny?

/ Redakce

Kate Middleton si vezme šaty, další den po nich touží ženy z celého světa. Manželka prince Williama je od svatby, pro kterou ji navrhla šaty Sarah Burton, módními hlídkami nejsledovanější princeznou současnosti. Jaká škoda – po Evropě se pohybuje celá řada dalších, jejichž styl stojí za to sledovat…

Oficiální události si žádají daný dress code. Moderní princezny s ním ale umí zatočit tak, že se dá ihned snadno převést do jakéhokoliv každodenního života. Před třiceti lety si s tendencemi hrála milovaná Diana, dnes s nimi výrazně hýbe následující pětice princezen.

Manželku monackého knížete Alberta II., syna Rainera III. a Grace Kelly, nejčastěji uvidíte v modelech téměř stoletého švýcarského módního domu Akris. Lásku k módě prokazuje každou sezónu návštěvou módních přehlídek i akcí s nimi spojených. Ačkoliv stále vázaná povinnostmi, Charlene Wittstock se nebojí flitrů, odhalených ramen ani velkých doplňků. Na svatbu v roce 2011 oblékla šaty značky Armani Privé.

Zatímco Charlene raději luxusem hýřící styl, mladší dcera švédského krále, princezna Madeleine, se k důležitým příležitostem často převléká za velmi romantickou až holčičí duši. Po ulicích pak chodí zcela normálně jako většina dívek – džíny, kostkovaná košile a ploché boty. Na červen Madeleine slibuje další sledovanou společensko-módní událost – svatbu s britským bankéřem Christopherem O´Neillem. O šatech se zatím nemluví.

Skutečnou ikonou mezi princeznami je Němka Elisabeth von Thurn und Taxis.  Módní nadšenkyně dříve psala blog, nyní pracuje přímo pro americký Vogue. Ve srovnání s ostatními princeznami je její styl o dost průbojnější a „módnější“. Je ale nutné vnímat i kontext prostředí, ve kterém se pohybuje, a mezi jehož osobnosti zapadne snadněji než ke královskému dvoru.

Letizia, manželka španělského korunního prince Filipa, by mohla v určování diktátu konkurovat britské Kate. Přikázané konzervativní oblečení nosí už od svatby v roce 2004. Tomu ale pokaždé dokáže přidat nenucený moderní rozměr. Stačí trocha krajky, lehké průhlednosti či výrazné barvy a hned se předpokládaná usedlost mění v trend.

V Británii by pak mohla Kate zastínit princezna Beatrice z Yorku. Díky fascinátoru se jí to už málem povedlo při slavné svatbě. Tyčící se ozdoba od jedné z nejvýraznějších osobností kloboučnictví, Philipa Traceyho, se stala předmětem diskuzí i námětem desítek článků. Beatrice totiž sice dodržuje všechny zásady šlechtického dress code, ale vkládá do něj osobitost. Výrazné barvy, divoké vzory i ony nepřehlédnutelné klobouky dělají z její garderóby hlubší studnici inspirace, než jakou se snaží vykopat Kate.

Ať už jsou všechny princezny krásné během plesů, královských událostí či zahraničních návštěv, z jejich ozvláštněných stylů můžeme čerpat všechny…


Foto: Facebook.com; shutterstock.com