Jak se správně nastartovat po dlouhé zimě? Je to jednoduché!

/ Redakce

Jarní únava a změna času nám každý rok dokáží spolehlivě zkomplikovat start teplého počasí. Procházky, brusle, kolo, na to všechno se celý rok těšíme, a když to konečně přijde, nechce se nám ani vylézt z postele. Jak správně nastartovat organismus po dlouhé a líné zimě?

1. Nadopujte se vitamíny

Na jaře vás může zaskočit i nedostatek vitamínů. Ovocem a zeleninou v tomhle období opravdu nešetřete. To, co vaše tělo potřebuje, jsou vitamíny a energie. Rychlá změna počasí nás zaskočí každoročně. Najednou už není žádné jaro, z kabátů se můžeme převléct rovnou do plavek. Jestli chcete vydržet tyhle zběsilé změny ve zdraví, kupte si vitamíny, ty vás podrží.

2. Pravidelný spánek

Změna času dokáže se zdravým spánkem docela zatočit. Dodržujte tedy pravidelný režim a choďte spát a vstávejte každý den ve stejný čas. Budík si můžete postupně posouvat o patnáct minut až do té doby, než bude váš spánek zase konečně v rytmu.01d6f2cb20edff235d3df7f47182f20b

3. Hýbejte se, i když se vám nechce


Určitě jste se taky těšili na jaro, na brusle, na kolo, zkrátka ven do přírody a najednou se vám nechce? Jarní únava rozhodně není mýtus, čím jsme starší, tím je skutečnější. Jediný zaručený způsob, jak ji překonat, je se jí nepoddat. Takže vyražte do přírody, i když se vám nechce.

4. Alergie neberte v potaz

Zní to sice zvláštně, ale prý se alergií můžete zbavit tak, že na ně jednoduše zapomenete. Takže pokud trpíte hned jak vykvetou první stromy, zkste rýmu a svědění očí jednoduše ignorovat. Třeba to pomůže. Rozhodně nepomůže, když se budete bát pylů už měsíce dopředu. Prostě buďte v klidu.

5. Chůzí k běhu

Ne, my nezačneme běhat nikdy, s tím už jsme se smířili dávno. Ale vám věříme! Nejlepším sportem pro lenochy je chůze. Pokud se tedy necítíe na běh rovnou, zkuste nejdříve chodit. Vystupte o zastávku dřív, vyšlápněte schody, jděte na procházku. Tohle všechno je navíc mnohem zábavnější, pokud si pořídíte krokoměr a budete svoje denní úspěchy poměřovat. Víte, že podle vědců bychom měli ujít až dvacet tisíc kroků denně?

26f2b04e99bb4f3a709dd0af9e8c1fc7

foto Pinterest