Jak tráví advent redakce Iconiqu?

/ Redakce

Michaela, šéfredaktorka

Jako jediná matka v redakci prožívám advent zcela naplno. I když bych raději zalezla pod peřinu, pila horkou čokoládu a snila o tom, že vánoční přípravy za mne udělá někdo jiný. Ale zpět do reality. Mám dvě děti a ty vyžadují pečení cukroví, zdobení všeho, co se ozdobit dá, běhání po vánočních trzích, kupování trdelníků a přesvědčování, že čert je bohužel ani tentokrát nikam neodnese. I když advent má být doba klidu, řekněme si to upřímně, není tomu tak. Když máte autistu, který ještě ve dvanácti letech věří na Ježíška a šestiletou mimořádně zvídavou dračici, kterou nic neunaví, je advent jen boj o přežití. Do toho každý víkend vstáváme v šest ráno, abychom po dvaceti minutách otvírali dveře zimního stadionu, protože vánoční krasobruslení se blíží a já přeci vedu děti jen k těm nejlepším výkonům. Ale na druhou stranu, vítězný úsměv, když má moje holčička zdobící bílý sníh až za ušima, rozzářené oči mého syna, že Vánoce v jeho zaběhnutém systému nikam nezmizely, potlesk publika, že Sofi zvládla svou piruetu na ledu vám všechen ten předvánoční shon v mžiku změní na dobu, která sice uteče rychle a vy lapáte po dechu, ale cítíte naprosté štěstí, které se možná už příští rok nebude opakovat, protože ten čas tak strašně letí.

img_7790

Silva, módní redaktorka

Advent má Silva především spjatý s úklidem a nakupováním dárků na poslední chvíli. Vánočního klidu si užívá opravdu až na Štědrý den a První svátek vánoční. Pak následuje dlouhé cestování z jednoho konce republiky na druhý, aby stihla navštívit zbytek rodiny. Ale i přesto se na ty dva dny naprostého klidu strašně těší. Na to, až všechny uvidí, na radost z dárků a taky jejich balení, které ji kupodivu hrozně baví. Taky na celodenní válení se v novém pyžamu, pojídání cukroví a sledování všech dílů Sám doma.

220194_afc941

Anna, lifestyle redaktorka

Advent nijak výrazně neprožívá, spíše jen poklízí doma a nakupuje vánoční dárky. Letos jde advent trochu mimo ní, protože kvůli spoustě práce nemá ještě ani věnec a výzdobu. Ale brzy to prý napraví, protože Vánoce má strašně ráda. Jen se do té vánoční nálady dostává až opravdu těsně před svátky.

8bf2e892ab8b66c11035b34ca366c22d

Tereza, módní redaktorka

Tereza tráví advent koukáním na filmy a pitím čaje. Vánoční trhy ji v posledních letech příliš nebaví, je tam moc lidí a Tereza advent nejraději tráví v klidu a v teple. Určitě se ale zajde podívat alespoň na jeden. Dárky letos kupuje hlavně přes internet, a snaží se to nenechat na poslední chvíli. Během adventu bude všechny dárky balit, protože i obal je podle Terezy důležitý. A celá redakce s ní plně souhlasí.
christmas-market-hen-party
Foto: Profimedia.cz; Soukromý archiv