Jak vrstvit náhrdelníky

/ Redakce

Vrstvení náhrdelníků je jednou z těch věcí v módě, u které vůbec nemusíte přemýšlet a můžete kombinovat všechno, co vás napadne. V téhle disciplíně totiž nemůžete šlápnout vedle. Už Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě totiž věděla, že co se týká náhrdelníků, více je rozhodně lépe.

Diamantové náhrdelníky a perly po babičce si nechte jako samostatné solitéry, ten pravý materiál na vrstvení, jsou řetízky s přívěsky, korále i amulety s kameny. Zkrátka cetky, a čím více si jich na krk navěsíte, tím lépe to bude vypadat. A abyste si byla jista, že při kombinaci náhrdelníků neuděláte chybu, máme pro vás několik tipů.

Myslete na délky

Začátečnice ve vrstvení by měly rozhodně začít kombinací různě dlouhých jednoduchých řetízků či korálků. Nejjednodušší je vybrat si stejný odstín či styl. Milovnice minimalismu začněte se třemi, čtyřmi kousky, které se vzájemně nebudou překrývat, aby se mohly jejich detaily spojit v jeden čistý celek. Ty které se nebojí ať sáhnou po více kouscích, které na krku vytvoří doslova neidentifikovatelnou změť. No uznejte, ať tak nebo onak, vypadá to skvěle.

Kombinujte barvy i styly

Pro pokročilejší kombinátorky je tu mixování barev a stylů. Není třeba bát se míchat dohromady zlaté a stříbrné náhrdelníky s textilními, kombinovat korále s řetízky a peříčky nebo vytvořit náhrdelník z několika zdánlivě solitérních maxi šperků, které se mohou různě překrývat a vytvářet plastickou hmotu. Pamatujte, že platí, kdo se bojí, nesmí kombinovat.

TIP:

Vrstvené náhrdelníky si zaslouží pozornost, proto se je nesnažte „zabít“ nějakým dalším vychytaným stylingem. Ze všeho nejlépe se budou vyjímat s tílkem, jednoduchou halenkou, sportovní mikinou nebo vrškem od plavek. Berte to jako způsob, jak obyčejné věci, které možná nosíte jen na procházku se psem nebo na doma, pozvednout na unikátní módní look.

Zdroj foto: Pinterest.co;  Profimedia.cz