Jak vypadá krása podle Jasona Wu

/ Redakce

Po zhlédnutí módní přehlídky Jasona Wu musíme jen souhlasit s tím, že takto vypadá krása. Právě krása se stala pro tohoto návrháře inspirací.

Krása je jistě pro řadu z nás široký pojem. Každý ji vidíme jinak. Čeští návrháři si ji podle právě probíhajícího módního víkendu představují jako výtvarné umění spojené spíše s avantgardou, zatímco Jason Wu ji hledá v jednoduchosti a jen lehce si pohrává se střihem. Pro inspiraci zabrousil do historie amerického sportovního oblečení a udělal dobře. V jeho kolekci je patrný vliv dvou velkých amerických velikánů a to Calvina Kleina a Billa Blasse, kteří se stali symboly americké módy.

jason-wu22

Jarní kolekce Jasona Wu je velmi svěží, uvolněná a přitom stále velice elegantní a nepochybně ženská. Sází na minimalismus, který Jason umocnil i umírněnou paletou barev. „Mám jediný svět, o kterém stále přemýšlím a tím je krása“, dodal ke kolekci Jason Wu.

Velký důraz klade tentokrát Jason i na módní doplňky a to především kabelky. Není to náhoda. Již před časem bylo jasné, že Jason vyjednává o prodeji majoritního podílu své firmy. Právě včera bylo vše oficiálně potvrzeno a novým majitelem tohoto podílu se stala firma InterLuxe, pro kterou jsou módní doplňky klíčové. Vždy představují značné zvýšení prodeje daného brandu, pro kterého se stávají ikonické.

00020h_426x639

Jason neváhal přizvat ke spolupráci německou herečku a dříve modelku Dianu Kruger. Jak sám přiznal, nebyla to ve finále úplně jednoduchá spolupráce, myšleno v uvozovkách. Diane mu tak trochu vyčítala, že předešlé kabelky pojmenovával po modelkách, ale ona je jeho múza. Konečný výsledek jejich společné práce je však dokonalý a kabelka je neodolatelná v jakékoli barevné verzi.

00040h_426x639

Je očividné, že Jason Wu i jako kreativní ředitel značky Hugo Boss se má co otáčet. Na jeho autorské kolekci to není vůbec znát a už nyní jsme zvědaví, co nám představí pod vlajkou Hugo Boss.

Foto: WWD