Jak vypadat jako Pařížanka

/ Redakce

Každý národ má něco do sebe a v každé zemi se najdou ženy stylové i ty, které vkus zcela postrádají. A přesně tak tomu je i u Francouzek. Není to tak, že každá Francouzka je krásná a má styl, ale je pravdou, že z nějakého nepochopitelného důvodu, je v téhle zemi, žen se vkusem tak nějak mnohem více.

ab9c4fc4299a2dc81770541a37210f9bFrancie, a hlavně Paříž, je takové multikulturní a multistylové místo, kde se nikdo nebojí vyjadřovat oblečením svou vlastní osobnost. A to je možná ten důvod, proč je tu na jednom místě tolik, žen, o kterých by se dalo říci, že jsou iconi(q)cké.

Nebuďte otrokem trendů
Francouzské ženy milují módu, ale nikdy nejsou jejím otrokem. Nešílí po super módních kouscích, které vydrží jej jednu sezónu, spíše naopak, milují nadčasovost. Důležitý je pro ně kvalitní střih a klasický vzhled. V šatníku jim proto nechybí dobře střižené džíny a klasické cigaretové kalhoty, sako na míru z kvalitního materiálu, trenčkot, kašmírový svetr, klasická košile a jedny malé černé v délce do půlky lýtek. A samozřejmě také hedvábný šátek, lodičky a střevíčky bez podpatku.

eeb0be60eb6c6367d791dabd8038e7fdPravidlo neutrálních barev
Když se projdete po ulicích Paříže, zarazí vás jedna věc, většina žen se obléká do neutrálních barev. Nemluvíme tedy o naprosto originálních černoškách, které svá mnohdy prostorově výrazná těla oblékají do pestrobarevných hábitů a na hlavě si šátky splétají do turbanů. To je kategorie sama pro sebe. Klasické Francouzky milují barvy jako je černá, bílá, béžová a šedá, které se mezi sebou dají neomezeně kombinovat. Minimalismus pak často rozrážení šperky, slunečními brýlemi a kabelkami.

Na míru pro každého
Také se vám stalo, že si v obchodě zkoušíte nějakou věc, která vám sluší, ale potřebovala by tak nějak upravit na vaše tělo? Pro francouzské ženy je zcela běžné, že si i v obchodech s konfekcí nechají šaty trochu poupravit na svoji postavu. A právě onen dobře padnoucí oděv je tou věcí, která z nich dělá dokonalé ženy.

Méně je rozhodně více
Už Coco Chanel říkala “Před odchodem z domu by se dáma měla podívat do zrcadla a ještě odstranit jeden doplněk.” A něco na tom je. Francouzské ženy nikdy nechodí ověšení jako vánoční stromeček, jako doplněk si vezmou buď šperk nebo rudou rtěnku, ale obojí dohromady ve všední den nikdy.

Zdroj fotek: Pinterest.com