Jak vyzrát na kruhy pod očima?

/ Lenka Komrsková

Některé ženy jimi trpí více než jiné, ať se snaží jakkoliv. Možná i vy máte pod očima slabou kůži, kvůli které se zdá, jako by váš obličej denně zdobily nehezké tmavé kruhy. Bojovat se s tím ale dá, a to i jinak než jen korektorem. Lepší než zakrývat je odstranit příčinu.

Ať už vás kruhy pod očima trápí neustále, nebo jen občas po probdělé noci, tipy jak se jich zbavit, se hodí vždycky. Takže to vezmeme pěkně od začátku.

Nejdříve se zamyslete nad svým životním stylem

Trápí vás nejen kruhy pod očima, ale i suchá a unavená pleť? Než vezmete útokem obchody s kosmetickými produkty, zamyslete se nad svým životním stylem. Možná se vám nedostává vydatného spánku, nemáte dostatečný pitný režim či správný jídelníček. Tohle všechno má na kruhy pod očima vliv. Slabá kůžička pod očima potřebuje dostatek železa, vitaminu C i zinku.

Zkuste okolí očí masírovat

K vylepšení pleti vám může pomoct masážní váleček na obličej. Nepoužívá se jen na tmavé kruhy pod očima, ale i ty dokáže eliminovat. Pleť celkově detoxikuje a regeneruje, kromě toho vyhlazuje vrásky. Je to tedy výborná investice. Jaký materiál masážního válečku si vyberete, je poměrně jedno. Na zmírnění otoků a kruhů pod očima se využívají válečky z růžového křemene, čistého křemene i nefritu.

Pečujte o oční okolí

Máte-li kruhy pod očima dány geneticky, bez profesionálních pomocníků se pravděpodobně neobejdete. Základem by měl být správní oční krém, vhodné jsou také gely. Zaměřte se na přípravky s obsahem vitaminu C, který dokáže super rychle projasnit pleť.

Mějte doma rychlou pomoc

Babské rady tvrdí, že je dobré si na oči dát plátek okurky. Někdy to skutečně pomáhá, protože pleť se zchladí a uklidní. Trochu sofistikovanějším řešením jsou pak speciální oční masky určené na kruhy pod očima. Vyhraďte si na ně dostatečný čas, musí 15 minut působit, pak můžete teprve pokračovat v líčení.

A když kruhy prostě stejně nezmizí, pomůže dobrý korektor. Pro mladou pleť třeba legendární Catrice Camouflage za velmi dobrou cenu.