Jaké jsou novodobé Britky-ikony?

/ Redakce

Na počest londýnského módního týdne jsme zapátrali mezi nejstylovějšími novodobými módními ikonami, jak jinak, než britské národnosti. Kdo se stal cílem našeho hledáčku? Nemohly samozřejmě chybět modelky jako Kate Moss a Naomi Cambpell, ale i všemi oblíbená (a hlavně stylová!) vévodkyně Kate. Dokonce jsme přišli na významnou módní osobnost, kterou by jste v Británii nehledali!

Anna Wintour

Ano! Věřte, nebo ne, ale snad nejznámější šéfredaktorka amerického magazínu Vogue se narodila právě v Anglii! Její elegantní styl je naprosto nepřehlédnutelný a ikonický. Anně zajisté vytříbený vkus nechybí, což dokazuje také její legendární „Bob“ sestřih a velké brýle, bez kterých se Anna v podstatě nehne z domu. Také díky těmto detailům bychom ji s přesností rozpoznali na kilometry daleko!

Louis Vuitton : Outside Arrivals - Paris Fashion Week Womenswear Fall/Winter 2014-2015

Sienna Miller

Siena je známá hlavně pro její jedinečný přístup a oblibu k Boho módě a lásce „peterpanovským“ límečkům, které nechybí téměř v žádném z jejich outfitů. Její vzhled byl vždy tím správným mixem kontrastů, což je jedna z vlastností, kterou Britky dokáží, jako jedny z mála, dělat nejlépe. Pokud se budeme řídit stylem Sieny, rozhodně by nám nechyběla výrazná červená rtěnka, kterou si herečka nikdy neodpustí.

Inside Rolls-Royce Exhibition Opening Night

Stella Tennant

Modelka Stella Tennant odvádí skvělou práci při boření mýtů a ostychů, které se váží ke krátkovlasým (a hlavně androgenním) ženám. Původem dcera aristokrata Andrewa Cavendishe, se stala jednou z prvních modelek s titulem vévodkyně. A dá se říci, že od začátku sklízela velký úspěch! Najmul si ji nejen božský Karl Lagerfeld, ale i Celiné, nebo Marc Jacobs.

PFW SS2014: Street Style Day 8

Kate Middleton

Vévodkyně Kate se stala módní ikonou pro tisíce Britek, také díky její známé oblibě k fast fashion značkám jako je Zara. I když není její styl bůhví jak zvláštní, nebo osobitý, je jednoduchý a rafinovaný, a to milovnice jejího stylu obdivují. Co je ale nejdůležitější v její roli módní ikony, je postoj k módě z pohledu tak vysoce postavené osoby, která odmítá následovat striktní pravidla paláce a nošení pouze designérských kousků.

Kate-Middleton

Kate Moss

Kate, Kate, Kate… i ve svých čtyřiceti letech (které na ní navíc nejdou znát!?), ztělesňuje módní ikonu, která nepřestává udávat trendy. Její styl byl po desetiletí tím nejsledovanějším ze světa modelek. Musíme ale uznat, že minimalistický a zároveň neotřepaný „British“ styl jsme si zamilovali.  Není se poté čemu divit, že kousky z jejich spoluprací s designéry jsou rázem vyprodané.

Burberry Womenswear Spring/Summer 2016 - Arrivals

Emma Watson

V posledních letech se herečka Emma Watson začala pomalu, ale jistě dostávat do seznamu novodobých stylových ikon a to také díky svému jednoduchému, minimalistickému stylu. Nemůžeme jí zapřít ani její evidentní ženskost, kterou v odívání naprosto upřednostňuje. Nicméně, žensky dokáže působit nejen v sukňovém kostýmku (který jsme na ní mohli vidět nespočetkrát), ale i v jednoduchém kalhotovém overalu. Za tuto vlastnost si herečka určitě zaslouží být na britském A-listu.

British Fashion Awards - Winners

Naomi Cambpell

A v neposlední řadě do našeho seznamu nemohla nebýt zařazena top modelka Naomi Cambpell s jejím dramatickým pohledem, do kterého se zamiloval nejeden designér a nechal se jím inspirovat. To že byla super modelkou z ní v podstatě dělá rázem ikonu stylu, nicméně, i dnes působí mladě, energicky a svěže. Na červeném koberci se dokáže „odvázat“ ve večerní róbě z peří a flitrů s takovou nonšalancí, kterou by jí nejedna z nás záviděla. Není se čemu divit, že Naomi se drží ruku v ruce s nejlepší kamarádkou Kate Moss, tvoří tak totiž legendární a nepřemožitelnou módní dvojici stylu!

naomi-campbell-2010

Zdroj: Tumblr.com