Jaké street style trendy přinesl New York Fashion Week?

/ Lenka Komrsková

Sezona týdnů módy už naplno odstartovala, a tak je načase podívat se na trendy, které nepřinesli módní designéři, ale street style na New York Fashion Week. Do čeho se příchozí na shows oblékali nejčastěji?

Top on top

Vrstvení trochu jinak. Jedním z největších hitů newyorského street stylu se staly delší šaty přes košile a klidně i lehké svetry. Stranou nezůstal ani top on top, tak si přes basic tričko směle navlékněte oblíbené letní tričko v crop délce.

 

Divoký leopard

Animal prints v čele s leopardem jsou zpátky. Nejspíš za to může návrat 80. let a jejich divoké barevné variace, které předvedl v kolekci pro podzim a zimu 2018 Tom Ford. Leopard byl nejčastěji k vidění na šatech různých střihů, pusťte ho však beze strachu kamkoliv.

 

Klasický denim

90’s klasika nemůže mezi současnými trendy chybět. Konec konců, denim je naprosto klíčový materiál, který bychom měli mít doma všichni. Můžete si obléct i odvážnější kousky ve více tónech či s nášivkami, jistotou je pak denim on denim v různých odstínech.

 

Cyklistické šortky

Elastické šortky, nyní v kombinaci se sakem. Existuje jasnější důkaz, že trendy posledních desetiletí naprosto převálcovaly současnost? Občas jsme trochu ztraceni v čase, nicméně éry, jež se tak silně navrátily, přinášejí z módy jen to nejlepší.

 

Must-have obleky

Už jsme sice někde v polovině trendů, jež nám přinesl street style v New York City, až teď se ale dostáváme k tomu nejvýznamnějšímu. Dámský oblek se beze sporu stal největším hitem, což už také předpověděla podzimní přehlídková mola, jež byla stylových uniforem zcela plná.

 

Trendy sako

Nechce se vám do celého obleku? Nevadí, sako to jistí. Bombery, křiváky a možná i džísky pro tentokrát odložte stranou a do popředí dejte sako, nejlépe poseté kostkami. A kombinovat ho můžete se vším. Co třeba šortky či midi šaty?

 

Nekonečné pruhy

Pruhy reprezentují další basic vzor, jemuž se podařilo stát se trendem a zaujmout tak i ty z nás, které proužkům úplně nefandí. Nedržte se jen námořnického stylu a sežeňte si stylové široké kalhoty či šaty v délce až na zem.

 

„It“ kostka

Hottest print podzimu? Kostka. Nemá vůbec cenu spekulovat nad tím, jestli je nějaký vzor momentálně žádanější. Designérské kolekce to jasně dokazují a street style nadšeně souhlasí. Tartan nebo kostka, na tom nezáleží, noste obojí. A na všem!

 

Statement košile

Bowling shirts a statement košile na ulicích vehementně doplňovaly jednoduché outfity. Gigi Hadid a její dokonalý look je snad jasným argumentem, proč na první pohled méně líbivý kousek vyzkoušet. Komfort je pak dalším bonusem.

 

Vzorované midi

Šaty v midi délce si street style stars oblékaly ve velkém a nechyběl ani chic vzor. Na bílém základě funguje cokoliv, tak proč na podzim nejít do květin? Stejně jako pruhy oslavily velký comeback a my je milujeme.

 

Oslňující flitry

Pojďme si užít trochu zářivý závěr. Holografické a třpytivé kousky letos fungují skvěle, filtry tak budou klasickou i hravou volbou. Co se barev týče, proč se omezovat jen na zlatou či stříbrnou? Zopakujme si to znovu, povoleno je vše!