Jaký byl a kdo na něm byl?

/ Redakce

Prague Fashion Weekend je za námi a jaký byl?

Náš tým, který pro vás celý weekend mapoval, se skládal z fotografky Kamily Písaříkové, která vás i jako novinářka zítra zavede do zákulisí módní přehlídky značky TATIANA, dále z naší úžasné energické stále nadšené a nevídaně upovídané Báry Bezděkové, která se s vámi v jejím blogu podělí o další své osobní pocity, zážitky a emoce. A na závěr moje maličkost. Já bych ráda udělala tečku za čtyřdenní prací, která nás těšila, mnohé naučila a posunula náš on-line magazín zase o kousek dál.

Prague Fashion Weekend přinesl řadu nového i nevídaného. Sešla se zde řada českých známých osobností, které neodolaly a přišly okusit nové kolekce především našich českých módních návrhářů. Byli jsme svědky romantických šatů Natálie Steklové, vlně černé Taťány Kováříkové nebo dlouho očekávané módní přehlídce Jakuba Polanky, která vyvolala vlnu emocí i kritiky a to jak pozitivní, tak negativní. V prvních řadách usedla téměř každý večer těhotná modelka a ambasadorka PFW Simona Krainová, vždy doprovázena svým manželem. Druhý den PFW byl ve znamení nečekaného odhalení a předání nádherné kytice Tamaře Kotvalové, která zde měla nejen prezentaci svého luxusního butiku SIMPLE, ale především právě v ten den slavila své narozeniny, což nemohlo zůstat bez povšimnutí. Mohli jsme zde zahlédnout zpěvačku Daru Rollins s dcerou Laurou, modelku Hanu Svobodovou, další zpěvačku Victorii, která mimochodem ozdobila své sako o brož jelínka Deers, kterou vyrobila naše fotografka Kamila. Takže fotografie níže nemůže chybět. I světová topmodelka Taťána Kuchařová dorazila poslední den a okamžitě začala pózovat fotografům. Asi největší počet slavných tváří se sešlo na přehlídce přední české módní návrhářky Taťáně Kováříkové. Nemohla chybět spisovatelka a šéfredaktorka Bára Nesvadbová s dcerou Bibi, herečka Mahulena Bočanová se stylistkou Zuzanou Strakovou a režisérka Marie Poledňáková.

Prague Fashion Weekend byl ale plný zajímavých lidí. Tím mám na mysli, co se týče oblečení. Dalo se zde najít hodně odvážných outfitů i těch střídmějších. Jelikož tato událost byla přístupna veřejnosti po zakoupení vstupenek, mohli jsme zahlédnout řadu mladých dívek, které touží se probojovat do světel módních ramp a někdy se o to snažily až trochu příliš. Na druhou stranu o to přeci jde. Mít odvahu módě propadnout a díky těmto akcím svůj styl stále vylepšovat.

Co se týká organizace, tam musím přiznat, že několik zklamání to ve mně zanechalo. Především hostesky by měly projít kurzem slušného chování. Vyhazovat hosty ihned po skončení, když vidí, že u dveří je nával, je vskutku nedůstojné. Jestli si naivně myslely, že tím něco zrychlí, musím je zklamat, nikoli. Když nás vyhodily již potřetí, na poslední přehlídku jsme již nezůstaly, a tak ani nevznikl žádný článek, což mi přijde kontraproduktivní. Pokud jste neseděli v prvních řadách, moc jste tohoto neměli možnost vidět. Proto mě mrzelo, že bylo tak obtížné se do prvních řad dostat. Tato místa byla na prodej, takže se v nich usadily převážně ty mladé dívenky, které zatím o modelech, které se procházely po mole, mohly jen snít, nebo se chtěli vyfotit se celebritu a umístit na svůj facebookový profil. Kdybych tušila, že se jako novinářka nebudu moci do té řady dostat, lístky bych si určitě zakoupila.

Čímž se omlouvám organizátorům, ale musím reagovat na jejich slova o tom, čeští novináři znají módu jen z obrázků, nevyrostli s ní, neosahali si ji a neumí ji vnímat. Ono je to dost těžké, když sedíte v místech, ze kterých toho není příliš vidět. Je těžké nás srovnávat se zahraničními novináři. Ti v prvních řadách sedí vždy na každém “fashion weeku”. Stejně jako čeští novináři jsou dle odborníků amatéři, musím přiznat, že i organizátoři mají své rezervy. Není hlavním důvodem takových akcí právě popularita, podpora médií? Možná pak se o mladých talentech dozví více lidí. Není snadnější vytvořit novinářům ty nejlepší podmínky, aby poté organizátoři nemuseli platit vysoké reklamy za jakýkoli článek, který novináři uveřejní? Zkrátka a dobře, máme se všichni ještě hodně co učit. Jediné v čem se skutečně shodneme my z redakce a PFW je nadšení a podpora českým designérům, kteří v sobě skrývají skutečný talent, který česká populace ještě stále neumí docenit. Bohužel bude trvat ještě řadu let, než se to změní. A my se budeme snažit, aby to bylo co nejdříve.

 

Foto: Kamila Písaříková