Jaký typ jógy je pro vás přesně ten pravý?

/ Redakce

Stále přemýšlíte nad tím, že chcete vyzkoušet lekci jógy? Ale jste v podstatě úplně ztracené, když se podíváte na rozpis nejrůznějších druhů jógy? Už nebudete! Máme pro vás seznam nejběžnějších druhů jógy. Nyní si stačí jen vybrat tu pravou pro vás!

HATHA

Hatha jóga je dá se říct takovým děštníkem, který zastřešuje téměř všechny druhy jógy. Je nejpopulárnější a také vznikla mezi prvními. V rámci stejného cvičení budete jak posilovat, tak meditovat a trénovat dechová cvičení. Vše je ovšem praktikováno za klidného tempa, a tak se příliš nezapotíte.

Ideální pro: začátečníky.

IYENGAR

Jedná se o relativně novější verzi Hatha jógy, která má původ v Indii. Mnohdy se setkáte také s názvem „furniture joga“. Říká se jí tak,  protože se při cvičení využívá mnoho pomůcek. Cílem je dosáhnout dokonalé rovnováhy a postoje.

Ideální pro: pokročilé, kteří chtějí mít dokonalý postoj a chtějí objevit rovnováhu.

VINYASA

Pro tento typ jógy je charakteristické, že se v podstatě z  jedné polohy do druhé téměř nezastavujete. Všechny pohyby na sebe navazují. Tohle jej dělá skvělým kardiem, nicméně, musíte umět pracovat s dechem. Dokáže uvolnit mysl a stres.

Ideální pro: pokročilé, kteří chtějí svoji fitness rutinu přenechat pouze praktikování jógy. Skvěle nahrazuje fitko!

20fd7ed0-fb8c-4b00-a12d-722d7c30bc41

HOT

Pokud máte rádi horko, hot jóga je právě pro vás.  Cvičení v 27 až 37 stupních umožňuje větší rozpínání svalů. Dávejte pozor ať se ovšem nepřetáhnete!

Ideální pro: pokročilé, kteří ovládají jógu a zastávají názor „pokud se nezpotím, jakobych nic nedělal“.

BIKRAM

Jedná se o druh velmi intenzivní jógy, který se praktikuje také za vysokých teplot. Lekce  obyčejně trvá 90 minut a prostředí je zahříváno na 40 stupňů. Lekce spočívá v konstantním opakování 26 pozic. Stejně jako u Hot jógy i tady musíte dávat pozor, abyste to nepřehnali s natahováním svalů a hlavně vše udýchali!

Ideální pro: znalé jogíny, kteří si chtějí dát do těla.

KUNDALINI

Jóga založená na myšlence. Věří, že každý z nás disponuje božskou energií, která je umístěná na konci naší páteře.

Ideální pro: všechny, kteří chtějí objevit především kouzlo meditace.

48e6f3b5-d28f-4c88-9c3d-c9a992ed4312

Zdroj: Vogue