Japonský minimalistický design vstoupil do kolekce Adidas

/ Redakce

Značka adidas pro kolekci jaro léto 2016 opět navázala spolupráci s úspěšným japonským návrhářským duem. Hideaki Yoshihara a Yukiko Ode přidali do streetové módy adidas Originals svůj neotřelý minimalistický design a výsledkem je nová kolekce adidas Originals by HYKE.

Kolekce se pod značkou HYKE soustředí na čisté křivky a umírněný design a přináší do Adidas Originals prvky japonské kultury. Smísením tradičního streetového stylu adidas Originals a moderním a minimalistickým designem HYKE vznikla kolekce vyšperkovaná prémiovými materiály a progresivními střihy.

01971086

Kolekce vsází na kvalitní střih a čerpá ze základních barev, jasně dominují bílá a tmavě modrá. Inspirace historickými kousky adidas Originals je jasně znát u kabelky, která staví na designu klasické adidas cestovní tašky ze 70. let, či u tenisek inspirovaných modelem Micropacker, jenž přenáší do dnešní doby a přidává luxusní detaily jako špičku z klokaní semiše.

01971052

Celkově návrháři experimentují především s tvary a objemy. Za pozornost stojí zavinovací sukně či asymetrická trička, která na dotek připomínají hedvábí, hrají si se střihem a vládnou strukturovaným tvarem.

01971102

Kolekce je dostupná na www.adidas.cz/hyke.