Jarní kolekce značky GOSH má obaly z plastů z moře

/ Lenka Komrsková

Udržitelnost jako největší trend celého světa nutí stále více výrobců přemýšlet nad tím, na kolik jejich výroba ovlivňuje životní prostředí. Skandinávská společnost GOSH COPENHAGEN produkující kvalitní kosmetiku za dostupné ceny je už delší dobu důkazem, že lze věci dělat i jinak. Od roku 2017 uvádí na trh produkty s veganským složením, nyní přichází s obaly z plastu z moře a pláží.

OWP jako materiál nové doby

Plastové znečištění v oceánech je jedním z našich největších ekologických problémů současnosti. GOSH COPENHAGEN se proto rozhodl připojit k boji proti němu a v roce 2019 poprvé přetavil svoje myšlenky v akci. Zkratka OWP (Ocean Waste Plastic) je označením pro odpadní plast, který je sebrán z moří, řek, pláží a pobřeží, a po úpravě jej lze opakovaně použít k výrobě plastových obalů. Je prokázáno, že při výrobě nového plastu vždy minimálně 15 % nakonec skončí ve světových vodách, a proto je omezení výroby nového plastu zásadní. Obaly jarních novinek GOSH COPENHAGEN jsou vyrobeny z OWP a do budoucna chce společnost v tomto trendu pokračovat.

Chameleon

Podkladová báze Primer Plus+ Chameleon je dlouhodobě jedním z bestsellerů dánské značky. Nyní se můžete těšit na nový make-up s velmi podobným složením, pouze lepší krycí schopností a mimořádným zvláčňujícím, ochranným a rozjasňujícím účinkem. „Skin-lovin“ formula zaručuje, že pleť pod make-upem dýchá, je zklidněná, sjednocená a mimořádně hydratovaná. Vaše pleť ho bude milovat, a navíc je ze 40 % vyroben z OWP, což odpovídá přibližně 10 plastovým sáčkům.

Chameleon foundation, 3 odstíny, 30 ml, 479 Kč, k dostání od 22. 4. 2020 na Den Země

Catchy eyes

Bestsellerová řasenka Catchy Eyes Mascara přichází v nové, dramatičtější variantě s projmutým kartáčkem pro větší objem a natočení. Průlomová super lehká formule vydrží bezchybně až 24 hodin, přesto ji lze snadno odlíčit díky termo-aktivní technologii i tamponem namočeným v teplé vodě nebo lehkým odličovačem. Obsahuje extrakt z modřínu, karnaubský a syntetický včelí vosk a její objem je o 20 % větší oproti klasické verzi! Navíc je vyrobena z 50 % z OWP, což odpovídá přibližně dvěma plastovým sáčkům.

Catchy Eyes Mascara, 10 ml, 289 Kč, k dostání od 22. 4. 2020 na Den Země

Obě novinky mají navíc prestižní známku allergycertified, která dokládá, že riziko vzniku alergické reakce je u tohoto produktu výrazně nízké. Produkty GOSH COPENHAGEN seženete v parfumerii FAnn.