Jarní trendy v obchoďáku

/ Redakce

Věřte, že psát o jarních trendech je v době, kdy venku i v dubnu stále sněží a teplota sotva přeleze stupeň nula, je náročnější než napsat zamilovanou báseň. Ale dle posledních informací nám meteorologové dávají jistou naději na pomalu přicházející jaro.

Módní značky však více spoléhají na datum v kalendáři než na to, co se právě odehrává venku za výlohou a jejich butiky jarní módou naplnily. A to nejen ty luxusní v Pařížské ulici či na internetu, ale rovněž obchodní centra praskají ve švech. Ne však návštěvností, ale hromadou oblečení, které zatím nikdo nemá chuť kupovat. To vše se má v následujících dnech změnit a my vám dnes přinášíme pár tipů, jak rychle svůj zimní šatník přeměnit v ten jarní.

Obchody švédského módního řetězce H&M vám nyní nejvíce nabízejí kolekci Conscious Collection Exclusive vyrobenou z recyklovaných materiálů, ale ani další modely nejsou k zahození a vytvoří skvělý jarní outfit. Jarní kolekce je velmi vzdušná a vyrobena většinou ze splývavých decentně průsvitných materiálů, které budou ve vyšších teplotách pohodlné a udělají z vás něžnou bytost. Jen ty ponožky do lodiček bych přeci jen vynechala. Není snadné umět tento styl nosit a často to ve finále vyzní vulgárně a velmi nevkusně.

Značka Mango sází na rozšířené kalhoty v horní partii s výrazným pasem. Nechybí ani klasická saka i sportovní móda, která k jaru bezkonkurenčně patří. Lindex se nechal inspirovat trendy světových návrhářů, kteří nastolili nadvládu pruhů, a tak červenočerná pruhovaná úzká sukně velmi nenásilně připomíná tu, kterou má ve své kolekci sám Michael Kors. Lindex sází i na květiny, které rovněž ovládly jarní přehlídková mola a budou slušet i vám. Orsay zase fandí červeným bundičkám, které na počátku jara jistě přijdou vhod. Kolekci nechybí ani pastelové barvy, které osvěží zimní šeď. Zara nám přináší žluté odstíny, které chybí nejen v naší skříni, ale především v duši, jelikož tento rok zatím slunce svou sílu nemá chuť ukázat. Dodejme si ji tedy prostřednictvím jarní módy, kterou nám Zara nabízí. Pokud patříte mezi výhradní milovnice džínoviny, i vy navštivte obchody Zara, jelikož zklamané rozhodně neodejdete.

Tak teď konečně to jarooooo!


Foto: Archiv firem