Jarní úklid šatníku: Tyhle věci bez milosti vyhoďte

/ Redakce

Jaro je tady a s ním i spousta nového oblečení. Jestli máte chuť nakoupit si nové zásoby, ještě chvíli vydržte a udělejte si nejdříve ve skříni pořádný jarní úklid, ať máte na nové kousky dost místa! Kterých věcí se musíte rozhodně zbavit?

1) Cokoli poškozeného

Není kousek ve stoprocentní kvalitě? Už měsíce si říkáte, že díru zašijete, flek vyperete a že pak už to zase budete nosit? Nesmysl, vyhoďte to. Něco takového vám akorát zabírá místo a bere energii. Čemu ale fandíme, je přetváření oblečení, které už máte doma. Pokud tedy v některých kouscích vidíte potenciál, dejte ho na stranu a zkuste z něho něco zajímavého vytvořit. Ani oblečením se totiž nemá plýtvat. Pokud se vám podaří vytvořit originální kousek, hrdě v něm vyražte do ulic, protože DIY je nová černá.

8a1b91fa13a1e55163c9ff1299435bcf

2) To co vám nesedí

Chcete mít jistotu, že v něčem vypadáte dobře? Udělejte si fotku, ta prozradí všechny nedostatky. A pokud vám něco nesedí a nevypadáte v tom dobře, pryč s tím. Bez milosti. Než se na věci, které jsou vám malé, každý den koukat a připomínat si, že do toho musíte zhubnout, raději si kupte to, co vám je teď a tady.

3) To co možná přijde zase do módy

Trendy se vrací, to ano, ale to neznamená, že si musíte ze své skříně dělat skladiště. Pokud se nedokážete zbavit třpytkovaného topu, který byl kdysi cool jenom proto, že co kdyby se zase vrátil do módy, pak věřte, že už si ho stejně nejspíš nevezmete na sebe, ani kdyby se jeho čas vrátil. Prostě ho vyhoďte a pak až bude zase trendy, si kupte top nový.

229c5a8fb61e63cb90ef3bb08311a8d4

4) To co jste dlouho/ještě neměla na sobě

Ano, může se stát, že jednou přijde chvíle, kdy se vám bude kousek hodit a budete mít chuť si ho vzít. Opravdu ale potřebujete mít čtvrt (půl) skříně zaplněnou věcmi, které nenosíte ráda? Tohle samozřejmě neplatí o kouscích, které jsou určené na zvláštní příležitosti (plesové šaty, koktejlky, obleky), pokud jste ale neměla kousek na speciální příležitost na sobě už téměř dva roky, vyhoďte ho a raději si kupte nový.

Foto: Pinterest