Jaro z přehlídkových mol

/ Redakce

Již v září loňského roku nám módní návrháři a značky představili své kolekce pro jaro a léto. Dnes vám tedy neukážeme příliš nového, ale přeci jen od září již uběhlo hodně dní, a pokud jaro brzy nedorazí, tak zapomeneme úplně.

Jaro je jako každý rok velice pestré a není tomu jinak ani letos. Jaro je doba, na kterou se většinou těšíme nejvíce, jelikož  po dlouhé zimě jsme ochotni dát za trochu tepla a slunce cokoli. Letos je touha snad ještě větší než kdy v historii. Celou republiku stále zasypává sníh, takže jarní móda stále vládne více na přehlídkových molech než v ulicích měst.

Po zpětném projití všech dostupných kolekcí jsem pro vás vybrala čtyři, které my nejvíce utkvěly v paměti. A ne proto, že by se mi nelíbily, ale právě naopak. Proto dobrovolně přiznávám, že výběr je ovlivněn mým osobním pohledem i vkusem, se kterým se nemusíte vůbec ztotožnit, ale inspiraci v něm třeba najdete.

Nejsem velká zastánkyně ani milovnice lesku, a proto ve výběru příliš lesklého materiálu nenajdete, a to i navzdory tomu, že letošní jaro třpyt ovládne.  Pokud nejste zrovna vyznavačka extravagance a preferujete spíše nadčasovou klasiku v černobílé kombinaci, pak budiž vaší inspirací kolekce přední americké návrhářky Donny Karan. Její absolutní ležérnost k jaru a létu bezprostředně patří. Navíc do této řady přidala více dívčího šarmu, a tak nám starším její modely uberou pár let zpět.

Pokud přeci jen patříte mezi ty odvážnější a v módě preferujete originalitu, pak vás rozhodně nemůže nechat chladnými kolekce Fendi, která je motivována geometrií. Nechybí jí ostré hrany, které však díky paletě barev získávají jemnost. Z materiálů zcela jednoznačně vládne kůže.

Ralph Lauren tak trochu soucítí s nevzdávající se zimou a zůstává i nadále u černé barvy. Modelkám nasadil klobouky a barety a dodal jim tak špetku francouzského šarmu. Nádech country stylu, který je pro tuto značku typický, je stále znatelný. Nechybí mu však ženskost, která na vás dýchá z každého kousku této kolekce.

Jaro by mělo být především romantické, něžné a zalité pastelovými barvami. Přesně toho se drží původem kanadská módní návrhářka tvořící v Paříži Tara Jarmon, která z vás stoprocentně vytvoří nevinnou panenku i bohyni zároveň.

Jaro je stále v nedohlednu, ale zkuste se na chvíli zastavit a inspirujte se do budoucna. A pokud chcete znát, co pro vás schovávají obchodní domy, které nyní pláčou nad nedostatkem zákazníků, protože nikdo z nás zatím nenašel tu pravou chuť nakupovat, pak sledujte Iconiq.cz i příští týden, kdy vám přineseme jarní novinky z pultů velkým módních řetězců jako H&M, Orsay, Lindex, Mango a Zara.


Foto: Archiv firem, WWD