Jaroslava Procházková: Blue is possible

/ Redakce

Mramorový sál Lucerny koncem října zcela zaplnili hosté návrhářky Jaroslavy Procházkové.

Akademická malířka, která tvoří pod značkou Jaroslava, představila kolekci podzim/zima 2014 s názvem …blue is possible…. Díky složení a zpracování mimořádně kvalitních italských přízí jsou všechny modely velmi příjemné a pohodlné na nošení a současně nenáročné na údržbu. Celá kolekce měla velmi úspěšnou premiéru v únoru letošního roku v Las Vegas a v červenci se setkala s neméně nadšeným přijetím ve Washington DC.

1DALI7098

V říjnu se s ní měli konečně možnost seznámit v Praze všichni, kdo měli štěstí a vešli se do zaplněného Mramorového sálu Lucerny. Kolekce skládající se z mnoha jednotlivých částí se vyznačuje sofistikovanou barevností. Šaty, topy, sukně, saka, svetrokabáty, šály i plédy ve čtyřech barvách umožňují kombinace, díky nimž vzniká nekonečná řada outfitů vhodných nejen pro běžné nošení, ale i pro slavnostnější a večerní příležitosti. Vrcholem večera v Lucerně byl herec Petr Vaněk, který neodolatelným způsobem předvedl pánskou řadu úpletů, jež představuje další směr návrhářčiny tvorby.

1DALI7190

Stačí pár kousků vhodných pro danou sezónu i příležitost a balení na cesty už nikdy nebude noční můrou. S úplety značky Jaroslava z kufru vybalíte oblečení, které můžete okamžitě obléknout a odejít na pracovní schůzku, na procházku městem i do divadla. Designérka doplňuje úpletové kolekce o oděvy šité přímo na zakázku, a aby byl celek co nejdokonalejší, svoji nabídku umocňuje dovozem elastického prádla z USA, šperky z foukaného skla od berlínské výtvarnice, čepicemi z Vídně nebo naopak barety a klobouky české výroby. Hedvábné šály z její vlastní tvorby nebo šály vyrobené v Nepálu už jen potvrzují heslo, které propaguje na svém obchodě… CZECH DESIGN WITH INTERNATIONAL SOUL.

Foto: Archiv návrhářky