Jehly, pásky i platformy: Předzvěst trendů na léto 2014

/ Redakce

Z botníků pomalu vytahujeme sněhule a nakupujeme nové kousky, které nás během nadcházející zimy pořádně zahřejí. Pak se ale opět přihlásí léto, sezóna přející podpatkům a sandálkům. Světové fashion weeky už ukázaly, co budeme nosit…

Kdybychom žili v pásmu, kde zůstal zachován alespoň nějaký přechod mezi ročními obdobími, mluvili bychom v následujících odstavcích o obuvi na jaro i léto 2014. Protože ale tak trochu tušíme, že v květnu teploty opět poskočí  z deseti na třicet stupňů, probereme jenom sandálky a podpatky do takového počasí ideální.

Návrháři své kolekce na jaro/léto 2014 prezentovali během nedávných týdnů módy, a tak si samozřejmě na nové botky ještě chvilku počkáme. Být o krok (anebo v tomto případě sezónu) napřed se ale vyplatí. Nejenže budeme znát nástřel trendů, hlavně budeme mít o čem snít.

Jehly, průhlednost a pásky

Zahrada divokých květin, v níž se odehrála prezentace domu Dior, se odrážela i v sandálcích. Francouzská značka pokračuje s novými kousky na léto 2014 v linii špičatých bot s jehlovým podpatkem. Tentokrát však bez prohnutí. Prostředí s reflektory módní přehlídky se však „doopravdy“ odráželo v kouscích od Fendi. Italská značka totiž využila na barevné pásky průhledného, lesklého plastu. Zajímavé nárty navíc v případě těchto sandálků doplňuje neméně zajímavý podpatek jakoby složený z dvou kůstek.

Ve velkém zastoupení se během podzimních fashion weeků objevovaly i subtilní páskové jehly. Jemnými pásky botu k noze připoutali například Max Mara nebo Massimo Rebecchi. Drobné pásky až doslova provázky až ke kolenům vytáhly značky Genni a Roberto Cavalli.

Podsaditost i (ne)přátelstké platformy

Pro ty, kdo by měly pocit, že na tenoučké jehličce nevydrží, si naštěstí návrháři připravili i pár masivních kousků. Některé z nich by se dokonce hodily i na jaro, takže pokud nás počasí přeci jen překvapí, máme jistotu, že budeme mít co nosit. Od Iceberg by to byly boty s kulatým, „mramorovým“ podpatkem a falešným šněrováním, Gucci nabízí směrem dolů se zužující podpatek a pravidelné, husté pásky přes nárt.

Dobrou zprávou pro fanynky vysokých rovných platforem určitě bude, že zástupce letošního trendu najdou v obchodech i za půl roku. Kdo v nich umí chodit – protože ačkoliv se to nezdá, někomu to může připadat jako chůze na cihlách – si určitě vybere u značek Marni, která na sportovní tlusté pásky aplikovala třpytky, nebo Musso, jejíž boty na nohou drží náramky přátelství.

Všechny zmiňované boty i další zajímavé kousky na jaro/léto 2014 najdete v naší galerii.

Připomeňte si trendy v obuvi pro Resort 2014!

 

Foto: Profimedia