Jezdecký styl je stále in

/ Redakce

Jezdecký styl není jen pro milovnice koní.

Jezdecký styl vychází s klasického anglického loveckého oblečení. Základ tvoří vypasované sako, jezdecká čapka a široké pumpky s úzkou lýtkovou částí. Tento styl se stal součástí módy jako takové a vysoké kozačky nenosíme jen do stájí. Pokud jste na koni nikdy neseděla, nevadí. Máte-li ráda tu atmosféru dostihů, koňských stájí nebo ono daného ležérního stylu, nezdráhejte se oživit svůj sportovní rejstřík typickými oděvy a doplňky z jezdeckého světa.

Jezdecký styl zůstává sportovně elegantní a musí být v každém případě pohodlný. Tvoří ho bílá košilová halenka, hedvábný šátek, vypasované tvídové sako, přiléhavé kalhoty a vysoké boty. Koňský postroj se dokonce stal zdrojem inspirace pro módní doplňky. Například otěže můžeme najít u pásků, udidlo jako ozdoby obuvi, třmeny se staly inspirací pro náušnice. Vyhlášenými módními salony, které se na jezdecký styl specializují, jsou Hermés a Gucci, které tvoří jezdecké kostýmy i pro své olympioniky a staly se tak fenoménem ve svém oboru.

Nechte se i vy inspirovat koňmi, kteří jsou noblesní, překrásná a ušlechtilá zvířata. Například  značka Calzedonia nyní nabízí nové modely legín. V duchu podzimních trendů právě v jezdeckém stylu a v odstínech zelené a hnědé, s květinovým nebo zvířecím potiskem. Ta správná saka najdete například v obchodech Gant. Ale je jedno, do kterého obchodu zavítáte, je třeba držet se základu a jistě svůj osobní jezdecký styl najdete a bude vám slušet.

 

Foto: facebook.com; beinstyle.cz; net-a-porter.com, gant.uk.co

 

 

0 Comments

Leave a Comment