Jil Sander potřetí opouští svoji slavnou značku

/ Redakce

Nedá se snad ani říct, že by byla následující zpráva nějak šokující. Jil Sander sice opustila svoji vlastní slavnou minimalistickou značku, udělala to však již potřetí. Tentokrát prý z osobních důvodů.

Poprvé Jil Sander utekla v roce 2000, rok po prodeji tří čtvrtin své stejnojmenné značky italské skupině Prada. Nedokázala se dohodnout s jejím majitelem, zároveň manželem Miuccii Prady, Patriziem Bertellim. On prý chtěl kvantitu, ona kvalitu.

V roce 2003 se pokusila vrátit, ale přes Bertelliho veškerou snahu o záchranu stagnující společnost, s ním nenašla společnou řeč. Po dvou kolekcích tedy odešla, a to až do Japonska, kde tvořila linii +J pro Uniqlo.

Opět se německá designérka vrátila před rokem. Ve vlastním křesle tak nahradila Rafa Simonse, aktuálního kreativního ředitele domu Dior. Její „první“ kolekce na podzim/zimu 2013 se držela v minimalistickém duchu, jaký značku charakterizuje už od jejího založení v roce 1968.

Třetího odchodu jsme se dočkali letos, ve čtvrtek 24. října ho ohlásili mluvčí značky. Jil Sander se tak rozhodla z osobních důvodů. Ať jde o cokoliv, neshody s Prada to být určitě nemůžou. Původem německý dům, který se prezentoval na fashion weeku v Miláně, vlastní už dva roky japonská společnost Onward Holdings.

Kolekci na podzim/zimu 2014 navrhne stálý tým značky. O možném nástupci Jil Sander se zatím nic neví.

Foto: archiv značek