Jil Sander potřetí opouští svoji slavnou značku

Nedá se snad ani říct, že by byla následující zpráva nějak šokující. Jil Sander sice opustila svoji vlastní slavnou minimalistickou značku, udělala to však již potřetí. Tentokrát prý z osobních důvodů.

Poprvé Jil Sander utekla v roce 2000, rok po prodeji tří čtvrtin své stejnojmenné značky italské skupině Prada. Nedokázala se dohodnout s jejím majitelem, zároveň manželem Miuccii Prady, Patriziem Bertellim. On prý chtěl kvantitu, ona kvalitu.

V roce 2003 se pokusila vrátit, ale přes Bertelliho veškerou snahu o záchranu stagnující společnost, s ním nenašla společnou řeč. Po dvou kolekcích tedy odešla, a to až do Japonska, kde tvořila linii +J pro Uniqlo.

Opět se německá designérka vrátila před rokem. Ve vlastním křesle tak nahradila Rafa Simonse, aktuálního kreativního ředitele domu Dior. Její “první” kolekce na podzim/zimu 2013 se držela v minimalistickém duchu, jaký značku charakterizuje už od jejího založení v roce 1968.

Třetího odchodu jsme se dočkali letos, ve čtvrtek 24. října ho ohlásili mluvčí značky. Jil Sander se tak rozhodla z osobních důvodů. Ať jde o cokoliv, neshody s Prada to být určitě nemůžou. Původem německý dům, který se prezentoval na fashion weeku v Miláně, vlastní už dva roky japonská společnost Onward Holdings.

Kolekci na podzim/zimu 2014 navrhne stálý tým značky. O možném nástupci Jil Sander se zatím nic neví.

Foto: archiv značek