Jiskřivá zima, jiskřivé nehty?

/ Monika Kolářová

Jakmile se kalendářní rok blíží nezastavitelně ke svému konci, obyčejné barvy na nehtech střídá rychlostí blesku třpyt, krystalky, flitry a další nápadné ozdoby, které k tomuto období patří. Vzpomenete si ale ještě, co nám doporučili návrháři předních značek, kteří v únoru společně s oděvy určili také trendy kosmetické?

Jednou z nejoblíbenějších barev letošního podzimu a zimy je jednoznačně burgundy, i ta se objevila na modelkách předních návrhářů v doprovodu s cihlovou či světle hnědou. Své místo na slunci si vybojovala také barva zlatá. Nepřehlédnutelná také jistě budete díky laku s kovovým vzhledem, ten dodal šmrnc přehlídce 3.1 Phillip Lim.

U značky Chanel vsadili jednak na barevnost, ale i klasiku. Modelky předvedly krátce zastřižené rudé drápky, které doplňovala rtěnka v podobném odstínu. Naprosto shodný tip byste dostali i od Valentina, který červenými nehty doplnil naprosto nahý a přirozený makeup, ale nezapomněl ani na druhou variantu. Nehty totiž v mnoha případech vtipně kopírovaly jednoduchý styling oděvu.

Větší odvázanost byla k vidění na přehlídce Vivienne Westwood, a to dvoubarevná tzv. ombré manikúra v tělové a tyrkysové barvě. Dvoubarevnost s trochou třpytu jste mohli zahlédnout na modelkách Nikolase K, ten vsadil na spojení šedé se zářivě zlatými třpytkami na třetině nehtu.

S jistotou nešlápnete vedle ani díky přirozeným, světle růžovým či tělovým odstínům laku. K vidění byly na přehlídce Alexadner Wang či Lanvin a stávají se naprosto nesmrtelnou klasikou, která bude trendy snad věčně.

Foto: Pinterest