John Galliano se vrátil zpět na módní scénu

/ Redakce

Začala doslova nová módní éra. Tedy alespoň u značky Maison Martin Margiela, za jejíž kormidlo se ke konci roku nově postavil John Galliano a právě včera svému rodnému Londýnu předvedl během probíhajícího pánského týdne módy svoji novou kolekci.

Poblíž Buckinghamského paláce se začalo stmívat, byl tak zrovna čas na čaj o páté, když právě probíhala prezentace první kolekce Johna Galliana pro Maison Martin Margiela, první od jeho poslední přehlídky v roce 2011.

Malé bílé židle, minimalistické prostory industriálního stylu, ocelová podlaha, po níž se procházejí největší esa módního průmyslu, kteří jsou již celí netrpěliví, až spatří Gallianovo hotové dílo. V předních řadách nechyběla jména návrhářů jako Christopher Bailey, Alber Elbaz, Manolo Blahnik, fotografové Paolo Roversi či Nick Knight, stylisté, novináři a ani Kate Moss.

I přesto, že se stále najdou tací, kteří Johnovi nemohou zapomenout a možná ani nikdy nezapomenou jeho antisemitistické výroky, nevhodné chování a urážky, jeho přehlídka byla u mnohých na programu dne.

A co se asi tak může stát, když se proplete osud poměrně nenápadné tvorby Martina Margiely a extravagantního Galliana, když se setká dvojí odlišné vnímání a chápání módy jako takové? Bez diskuzí kolekce všechny přítomné na chvíli přikovala k židlím, nápadné kreace zajistily údiv a úžas zároveň.

00020h_426x639

Na první pohled nenositelné černočervené šílenosti přinesly i několik nositelných kousků. Za všechny jmenujme například transparentní topy, sáčka v prodloužené délce, široké černé kalhoty, džínové kraťasy, klobouk i kabáty. Ale musíte si je dokázat představit bez těch všech bizarních ozdob.

00030h_426x639

Černé modely doplnil Galliano pomocí zlatého zdobení, obličeje modelek často překrývaly třpytivé masky či decentní make-up. Nádherné jsou také rudé dlouhé šaty se zajímavým řešením kolem krku, které vynikaly v sadě 24 prezentovaných modelů.

00220h_426x639

Talent a vášeň pro módu člověk neztratí ať se děje, co se děje a John Galliano je toho jasným důkazem. I proto nepřestaneme jeho budoucí kroky sledovat a ve skrytu duše mu držet palce.

Foto: WWD