Josefina Bakošová představuje variabilní jarní kolekci

/ Redakce

Toto jaro, návrhářka Josefina Bakošová do vašeho šatníku přichází s jemnou elegantní pastelovou náladou.

V jarní a letní kolekci vás nadchne světle růžová romantická barva, v kombinaci s bílou a šedou nemá chybu. Materiály, které designérka využila jsou hedvábí, bavlna, vlna a viskóza. Nejoblíbenější model samotné návrhářky jsou dlouhé košilové šaty se stojáčkem netopýřího střihu, ke kterým Josefina doporučuje sako a tenisky.

_MG_2467

V rámci kolekce vznikne samostatný projekt s grafickou designérkou Dagmar Tragorovou. Josefina tak pokračuje v linii doplňujících projektů, které započala v zimě, kdy ke své kolekci navrhla ještě střihově podobné noční košilky Prosnění. Návrhářka opět spolupracuje i s herečkou a režisérkou Petrou Nesvačilovou.

josefina_bakosova_ss0625

„Barvy mojí kolekce jsou tlumené, až nenápadné, aby se doplňovaly s výraznými střihy, které ve své tvorbě znovu a jinak rozvíjím. Chci si z jednoho modelu vytvořit outfity tři a ušetřit peníze i zbytečný stres u skříně s otázkou v hlavě, co si mám vzít na sebe? Krom mých klasických střihů, jako je pelerína, jsem použila nádherné kimono. Když jsem byla na cestách v Japonsku, zcela mě tento model okouzlil. Je praktický, elegantní a využitelný jak v parnu letního dne, tak i v chladu jeho večera,“ dodává ke kolekci Josefina Bakošová.

josefina_bakosova_ss0775

Kolekce vkročí do galerie HARDDECORE na Senovážném náměstí v Praze 20.dubna.

Foto: archiv návrhářky