Kabelka, nejlepší přítel ženy

/ Redakce

Marilyn Monroe sice řekla, že diamanty jsou nejlepšími přáteli ženy, ale my si to nemyslíme. Tím nejlepším, nejvěrnějším a nejdůležitějším přítelem ze šatní skříně je kabelka.

0dfa36bd8aaeae9faa06b2c7caef6a4dKabelka je takový soukromý svět každé z nás. Jsou ženy, které v ní nosí svou kancelář nebo kosmetické studio, jiné ji využívají jako zavazadlo či ji plní věcmi pro své ratolesti. Podle odbornice na etiketu Elišky Coolidge, to ale není vůbec dobře. Kabelka je podle ní ukazatelem nejen příslušnosti k nějaké třídě, ať sociální nebo pracovní, ale také toho, jaké jsme. Proto se nevyplácí na ní šetřit, investovat do ní například 10 tisíc, se vyplatí, taková kabelka totiž vydrží třeba deset let.. Její pravidlo tří kabelek se mě osobně velmi líbí „Žena by měla mít tři kvalitní kabelky, do práce, na večer a na sport,“ říká Coolidge.

Češky mají podle stylistů obecně s kabelkami trochu problém, protože si je pletou nejen se zavazadlem, ale hlavně také s taškou do posilovny nebo nákupním vozíkem. Není tak výjimkou, že v kabelkách nosíme propocené tričko z pilates i půl kila brambor a mezi tím vším naši kosmetickou výbavu. To by si například taková Francouzska nedovolila. Od čeho by pak v obchodech byly papírové tašky? Ať už se ve vaší kabelce nachází cokoli, měla by vám být „parťákem“ a ne přítěžím. Letošní jarně-letní sezóna nepřinesla v oblasti kabelek žádné šokující novinky, spíše naopak. Oprášila klasiku a tak trochu ji přetvořila v moderní kousky, které ocení milovnice trendů i konzervativnější ženy.

Tašky přes rameno
Pro mnohé nositelky je velmi důležitá svoboda pohybu a právě na ni myslely značky jako Givenchy, Rag & Bone, Burberry nebo Mickael Kors a do popředí letošních trendů postrčily klasické tašky přes rameno.

Batohy
Kdo by to byl řekl, že se jednou všechny budeme dychtivě chtít vrátit k nošení batohů, které jsme s radostí opustily po ukončení školní docházky. Naštěstí batohy, které se nosí letos vypadají o poznání lépe, než ty ze školních let. Nepřehlédnutelné batohy najdeme v kolekcích Moschino, Marc Jacobs nebo Burberry Porsum. A nebáli se jich ani čeští návrháři jako je Alexandra Monhartová.
givenchy Marc Jacobs

Klasika do ruky
Trendy přicházejí a odcházení, jsou ale kabelky, které z módy nevyjdou nikdy. Jedním z takových kousků je elegantní kabelka Doctor bag. Klasická kabelka s plochým dnem a krátkými uchy, která se nosí v ruce. A kdo jiný by mohl tuhle nesmrtelnou klasiku předvést, než dvojice Dolce & Gabbana, Miu Miu, Prada nebo Valentino.

Trendy pytel
Letní sezóna vrací na výslunní Bucket bag, kabelky s kulatým dnem na stahování, které se nosí přes rameno, křížem a letos dokonce i ledybyle jako pytel v ruce. Moderní nádech pytlům vdechla například značka Kenzo, Marni nebo Gucci a skvěle s nimi poprala také Victoria Beckham.
Miu Miu MARNI

Jedna je málo
Možná se vám bude zdát, že se návrháři doslova zbláznili, když vás nutí nosit hned několik kabelek najednou. Ale věřte, že tomu tak není. Vzpomeňte si, kolik igelitek a papírových tašek ke své kabelce denně ještě nosíte. Nebylo by tedy fajn, nosit nákupy také v něčem stylovém? Stejný nápad měly značky Fendi nebo Anya Hindmarch a průkopnicí mezi nositelkami dvou kabelek se letos stala zpěvačka Rihanna a její Dior duo.
Fendi

Zdroj foto: Pinterest.com