Kadeřník roku : jak probíhá největší vlasová soutěž?

/ Redakce

V únoru odstartoval již 15. ročník mezinárodně uznávané soutěže, v Česku a na Slovensku známe jako Kadeřník roku. Připomeňme si něco z minulého ročníků.

To, co znamená Oscar ve světě filmu a Grammy ve světě hudby, znamená Hairdressing Awards pro kadeřníky. Jedná se o prestižní soutěž, ve které se rozdávají Oscaři v oblasti kadeřnického umění a kreativity. V rámci Czech and Slovak Hairdressing Awards bude uděleno 13 ocenění v jednotlivých kategorií a pomyslné zlaté nůžky pro další rok převezme nový král nebo královna od úřadující držitelky titulu Kadeřník roku, Mischy Čadkové. Ta loni získala nejvyšší titul za svoji kolekci dámských účesů.

A kde jsou kořeny Hairdressing Awards? Soutěž má své kořeny ve Velké Británii, kde v roce 1985 proběhlo první kolo a koná se v desítkách zemí celého světa. Nechme se tedy inspirovat výherci ze Spojeného království.

Česká a Slovenská republika jsou stále jedinými zeměmi Střední Evropy, které soutěž pořádají. Zúčastnit se může každý kadeřník z České republiky a ze Slovenska bez ohledu na to, s jakou značkou pracuje. Soutěž má anonymní systém hodnocení, který probíhá na základě zaslaných fotografií. Všechny soutěžní kolekce a jednotlivé fotografie jsou označené pouze anonymními kódy, mezinárodní porota tak hodnotí kadeřnickou práci bez znalosti autora, který kolekci vytvořil. V porotě přitom nesedí pouze kadeřníci, ale také módní návrháři nebo stylisté.

Více o podmínkách a pravidlech naleznou soutěžící na webových stránkách.

Soutěžící mohou posílat přihlášky a své práce až do 31. července 2017. Musí se jednat o práce vytvořené exkluzivně pro Czech and Slovak Hairdressing Awards 2017 odpovídající všem soutěžním pravidlům. Odborná a novinářská porota zasedne v srpnu 2017 a výsledky budou vyhlášeny 11. listopadu 2017 na slavnostním galavečeru ve Foru Karlín v Praze.

Foto: Archiv firem