Kam na nejlepší brunch v Praze? Máme pro vás skvělé tipy!

/ Redakce

Brunch. Tohle novoslovo čím dál častěji slýcháme i v Českém jazyce. Pozdní snídaně nebo také brzký oběd je skvělý způsob, jak vyzrát na páteční kocovinu. Navíc neznáme lepší způsob, jak začít volný den, než procházkou a snído-obědem. Kam na ten nejlepší v Praze?

Eska

Asi tím nejlepším místem na brunch je stylová a vyhlášená Eska v Karlíně, v Pernerově ulici. Mají tu vlastní pekárnu, takže pečivo je na jedničku s hvězdičkou. Káva samozřejmě také. K tomu milá obsluha a ty nejzajímavější delikatesy dotažené do posledního detailu. Tým Esky prostě moc dobře ví, jak své hosty nadchnout pro jídlo z netradičních surovin. Interiér je navíc dokonale fotogenický (ne že by na tom až tak záleželo, ale vaší instagramovou obsesi tady prostě naprosto chápou a dokonce s ní počítají…mrk…).

eska-4-1024x767

Můj šálek kávy

Stará dobrá klasika v Karlíně, kousek od Esky, kterou nesmíte minout. Skvělá vajíčka na milion způsobů, dortů nespočet a skvělá káva. Sem prostě musíte. Udělejte si ale raději dopředu rezervaci, bývá tu stále plno. A co doporučujeme? Třeba jablkový závin s domácí skořicovou zmrzlinou a talíř s anglickou snídaní (vajíčka, fazole, párek – je tam všechno, nebojte), nebo bezlepkový chleba s kozím sýrem.

1c215ab0894a5bb19a1f37f578cb9bf1

Café Rudolfinum

Jestli milujete umění a atmosféru starých budov, pak tohle je něco pro vás. Nově otevřená kavárna přímo v galerii Rudolfinum je naše nové oblíbené místo v Praze. Můžete se tu stavit po výstavě, po koncertě nebo prostě jen tak, na skvělou limonádu a makový dort. V nabídce ale mají i saláty a humus.

jarvis_58b6ddac498e640526ecb65e

Bistro 8

Ráj všech hipsterů, jak se bistru na Štrossmayerově náměstí často přezdívá, je jedním z nejlepších míst na víkendový brunch. Určitě sem zajděte na skvělé dorty, jáhlovou kaši se švestkami nebo ten nejlepší quiche. Příjemná obsluha samozřejmě nechybí ani tady. Káva také za jedna. Není proč váhat. Jděte co nejdřív.

letna-prague-off-the-beaten-path

Coffee room

A na závěr avokádo. Jestli totiž milujete avokádo, stejně tak jako my, pak rozhodně musíte zajít na ten nejlepší a nejfotogeničtější avokádový toast v Praze. Najdete ho v Coffee Roomu na zastávce Vinohradská vodárna. Můžete si vybrat, jestli chcete krájené avokádo, nebo ve formě guacamole. Oboje stojí za ochutnání. Dorty a káva nechybí! A polička plná cool časopisů je tu také. Co víc si přát?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: Atbars.cz (Eska), tasteofprague.com (Bistro8), restu.cz (Můj šálek kávy), ekonom.cz (Rudolfinum), dombydom.cz (Coffee Room)

Úvodní: Prague.eu