Kam na prodloužený víkend? Do Budapešti!

/ Redakce

Paříž, Berlín či Londýn už jste viděli a nevíte kterou evropskou metropoli ještě navštívit? My rozhodně hlasujeme pro Budapešť! Věřte, že vás naprosto okouzlí!

Kdo v Budapešti jednou byl, hned se chtěl vrátit zpátky. Tohle město vás prostě dostane. Architekturou se podobá trochu Paříži, Vídni a Praze. Atmosféra je tu ale jedinečná. Město je plné honosných památek, skvělých barů a restaurací a vynechat byste neměli ani tamní vyhlášené lázně. Na prodloužený víkend je tohle město jako stvořené. Co si tedy nenechte ujít?

Památky

Ujít si rozhodně nenechte sídlo maďarského parlamentu, které je jedním ze symbolů města a zároveň největší a nejmajestátnější budovou v zemi. V centru města se pak nachází obrovská Bazilika Svatého Štěpána, kterou si rozhodně prohlédněte i uvnitř. Výlet si pak udělejte k Hradnímu paláci. Je odtud nádherný výhled na celé město. A nebojte se, že byste museli ten kopec šlapat. Nahoru jezdí roztomilá lanovka.

Lázně

V Budapešti můžete navštívit zhruba 30 léčivých lázní. Můžete sem přijít kvůli léčbě nejrůznějších potíží a nemocí, kochat se nádhernou výzdobou nebo si prostě jen odpočinout a popovídat si v léčivé vodě. Některé lázně ale mají svá vlastní pravidla a proto navštivte spíš ty, které jsou turistům více otevřené. Jsou to například lázně Gellért nebo Széchenyi.

budapest

Bary

A38 Bývalá nákladní loď kotvící na Dunaji s restaurací a barem. V podpalubí je pak obrovský koncertní sál. Pořádají se tu koncerty nebo tu hrají známí djové. Na tuhle párty budete ještě dlouho vzpomínat.

Alcatraz Tenhle klub se specializuje na blues a funky a interiér tu vypadá jako v americkém vězení. Skvělý zážitek.

Szimpla Kert V bývalé židovské čtvrti se skrývá tenhle na první pohled velice nenápadný podnik. Je tu velká pivní zahrádka, bar a kino pod širým nebem. I kdybyste si tu měli dát jen jeden drink a zase pokračovat, tak to stojí za to.

Tip: Pokud přemýšlíte o tom, že byste si koupili několikadenní jízdenku na MHD, tak to nedělejte. Centrum města není příliš velké, takže všude většinou dojdete pěšky.

Foto: Flickr.com