Kam v únoru vyrazit…

/ Redakce

Nevíte kam během února vyrazit a něco zažít? Máme pro vás pár zajímavých tipů.

cosfibvwoaanuno_main_imageDo Londýna!
Od 11.února se v londýnské National Portrait Gallery koná výstava módních fotek z Britského časopisu Vogue. Jedná se o výstavu u příležitosti 100. výročí legendárního a ikonického magazínu, který na rozdíl od všech ostatních na trhu neprodává jen životní styl, ale také sen.

Do kina!
Na jaře nebudou v kinech jen světové trháky, ale objeví se tam i pár zajímavých českých filmů. Mezi, ty které stojí za shlédnutí, je Rodinný film s Karlem Rodenem, Jenovéfou Bokovou nebo Eliškou Křenkovou a dalšími. Do kina se dostává 18.2. a podle  všeho to bude zajímavá sonda do rodinného života. Druhý sníme, jež se do kin dostane 3. března, je film Polednice. Moderní horor s Aňou Geislerovou v hlavní roli bude určitě zajímavou podívanou. Dalším jarním filmem, který by nám neměl být lhostejný, je příběh Olgy Hepnarové. Ženy, jež úmyslně autem zabila osm lidí a byla za to, jako poslední žena u nás, odsouzena k trestu smrti. Není to sice žádné lehké téma, ale trailer vypadá opravdu zajímavě. Film Já, Olga Hepnarová se do kin dostane 24. března.

Na výstavu!
Výstava Czech Press Photo slaví 20.výročí. Při té příležitosti si můžete v Českém centru Praha , Rytířská 31, Praha 1 110 00 od 2. do 13.2. prohlédnout 21 vítězných fotografií a 29 vybraných fotek z ročníku Czech Press Photo. Tento výběr mapuje prostředí a vývoj novinářské fotografie v České republice i mimo ni.

Na nákupy!
Zima je letos opravdu mírná a tak právě dnes 6.2. zahajují sezónu Farmářské trhy na Náplavce. Můžete se těšit na čerstvé pochutiny, zeleninu, ovoce i ryby a hlavně na skvělou atmosféru.

12669477_10153179577632581_3660036548413889187_nDo Zoo!
Nevíte-li co s načatým víkendem, pak ho zkuste strávit třeba v pražské zoo. Narodilo se tam totiž historicky první mládě mravenečníka a je neskutečně roztomilé. Když budete mít štěstí, uvidíte, jak se vozí na mámě Elle.

Za zábavou!
V pátek 19. února od 20:00 si zdarma přijďte zavzpomínat na legendu Davida Bowieho. V Basement baru, Francouzská 240/76, 101 00 Praha, se uskuteční Batsave Tribute to David Bowie, budete mít možnost zhlédnout jeho filmy, poslechnout si hudbu jeho i těch, kteří jej ovlivnili a vůbec mu vzdát hold. Vstup na akci je zdarma.

Na jídlo!
Po delší odmlce se 21.2. opět uskuteční Restaurant Day. Finský princip festivalu pop-up restaurací dává prostor pro ochutnání nespočtu skvělých a zajímavých jídel v ještě zajímavějších prostředích. Na 24 hodin se otevře tisíce restaurací, stánků a pokojových restaurací přímo v bytech kuchařů, a to nejen v Praze, ale po celém světě.  Pohostit ostatní může opravdu každý, profesionál i lajk a to kdekoliv.

Zdroj foto: Archiv