Kam vyrazit tento týden? Našli jsme to nejzajímavější

/ Redakce

Nejen sváteční pondělí láká k výpravám za zážitky. Našli jsme pro vás opět pár akcí, které si milovníci umění, módy a jídla nemohou nechat ujít.

11222606_10205122009037563_3357153604008922557_o3D print fashion show
3D tisk se už nějakou tu dobu v módním světě objevuje, tisknou se doplňky, boty i celé šaty a řekněme si upřímně, vypadá to dobře. Chcete-li na vlastní oči vidět, jak vlastně takové vytištěné kousky vypadají, pak máte jedinečnou možnost 3. října od 18. hod. v La fabrice, kde se uskuteční první 3D print fashion show. Do práce s moderní technologií se zapojila například designérka Denisa Nová, Monika Vaverová nebo Viktoria Vittori a další.

foto_1438704603Exotic food festival
Máte pocit, že už jste ochutnali kde co? Jestli rádi experimentujete, pak vyrazte na Exotic food festival, který se koná o víkendu 3.-4. října ve Vopičárně na Praze 4. Jedná se o druhý ročník unikátní akce plné exotického jídla, workshopů o novinkách v gastronomii a v neposlední řadě čeká odvážné návštěvníky i hmyzožraní. V multikulturních stáncích ochutnáte něco z kuchyní Ugandy, Kypru, Malajsie, Konga, Mexika, Jižní Korey, Turecka nebo Japonska a Indie.

clipboard02_1Módní návrháři od A do Z
V Muzeu užitého umění Kolín nad Rýnem se až do konce února 2016 koná speciální výstava „Podívejte se! Módní návrháři od A do Z „ představující výběr nejdůležitějších módních kusů od roku 1960 do současnosti. Návštěvníci spatří práci značek AIGNER, Alexander McQueen, Bernhard Willhelm, Céline, Chanel, Christian Dior, Diane von Fürstenberg, Emilio Pucci, Etro, Fendi, Gianni Versace, Givenchy, Gucci, Hermès, Irina Heemann, Issey Miyake, Jimmy Choo, JOOP!, Karl Lagerfeld pro H & M, Kenzo, Lacoste, Longchamp, Louis Feraud, Manolo Blahnika, Miu Miu, Moschino, Nina Ricci, Paul Smith , Prada, QOOQOO, Rena Lange, Salvatore Ferragamo, Thierry Mugler, Ungaro, Valentino, Vivienne Westwood, Walter Steiger, X’S Milano, Yves Saint Laurent a Zadig a Voltaire. A to za výlet do Kolína nad Rýnem stojí.

zibaSchmuck 2015 + Ateliér K.O.V.
do neděle 4. října si můžete zajít prohlédnout výstavu Schmuck 2015 + Ateliér K.O.V. Jedná se o dvě výstavy v jedné. Schmuck je nejvýznamnější mezinárodní výstava současného uměleckého šperku, která se od roku 1959 každoročně pořádá v rámci mezinárodního veletrhu řemesel v Mnichově a její uvedení v Praze je přelomovým okamžikem. Vystavuje zde 64 autorů z 21 zemí z nichž každý má svůj nezaměnitelný rukopis. Současně se Schmuckem vystavují i studenti a absolventi UMPRUM ateliéru K.O.V. pod vedením designérky Evy Eisler. Člověk tak získá ucelenou představu o podobě současného šperku, ale i možnost srovnávat tvorbu v Čechách a zahraničí.

Zdroj foto: Archiv