Kama&Deers: Vyjímečné spojení českých značek

/ Redakce

Dvě ryze české značky Kama a Deers se spojily, aby vytvořily výjimečnou kolekci vlněných pletených čepic ozdobených ručně vyráběnými šperky jelínků.

Za nápadem stojí česká rodinná firma KAMA, která se už 25 let věnuje především výrobě pletených čepic z těch nejkvalitnjších materiálů, a značka Deers v čele s Kamilou Písaříkovou, která se stala díky ručně vyráběným šperkům s motivem jelena nepřehlédnutelnou ikonou soudobého šperkařského designu.

K dispozici je celkem 25 pletených čepic KAMA z letošní kolekce, které k sobě našly hezky barevně sladěného jelínka Deers. Kombinace precizně zpracované čepice a nádherného jeleního doplňku potěší všechny, kterým záleží na kvalitě a originalitě zároveň.

Záleží tak jen na vás, jaké spojení barev a typu jelínka nebo čepice vám padne do oka. Každá čepice s jelínkem je elegantně dárkově zabalena v originální krabičce a k dispozici je pouze na oficiálních stránkách obou jmenovaných značek. Zajímavostí je, že jelínci byli tentokrát pojmenováni podle oblíbených evropských zimních střediscích, koupit si tak můžete například Princeznu Aspen nebo Madamme Valmeinier.

Kdo je Kama

Česká rodinná firma Kama byla založena v roce 1990. Od svého vzniku, kterým můžeme označit rok 1988, kdy paní Mahulena Pertlová, tehdy maminka na mateřské dovolené, začala svým dětem plést čepice, se Kama posunula i daleko za hranice České republiky. Čepice se moc líbily, a tak vznikla u Pertlů doma malá pletařská výroba, která se později rozrostla ve vlastní podnik s dílnou. Čas šel dál a do dění ve firmě se postupně zapojil manžel, později i děti. Kama nyní dodává své výrobky kromě České republiky do 20 zemí světa. Firma Kama se až dodnes ubránila vnějším tlakům a zůstala věrná těm nejkvalitnějším materiálům a výrobě výhradně v České republice. Kama se specializuje na výrobu čepic, svetrů s norskými vzory a dalších doplňků jako jsou čelenky, kukly, masky, šály a rukavice. Veškeré motivy a celý design každé kolekce oblečení vzniká uvnitř firmy.

Kdo jsou Deers

Českou značku Deers založila Kamila Písaříková koncem roku 2009. Každý šperk jelena je originál, každý je precizně ručně zpracován, má své jméno a je v prodeji i s náhradními díly. Brože, luxusní náhrdelníky, přívěsky, čelenky, náušnice, prstýnky, to vše najdete pod značkou Deers. Šperky jelínků Deers si za dobu, co existují, získaly mnoho fanynek a fanoušků, kteří stále častěji doplňují svá jelení stáda. Osvětu dělají u nás v České republice i za hranicemi. V České republice patří mezi zákaznice Deers i známé tváře. Šperky s jelínky Deers nosí například Zuzana Stivínová, Míša Maurerová, Hana Heřmánková. Svůj Řád třpytivého jelínka vlastní i Madeleine Albright, pro kterou byl speciálně vytvořen na míru při jejím křtu knihy Tajná řeč broží v roce 2010. Designérka a majitelka značky Deers Kamila Písaříková není v umělecké branži žádným nováčkem. Aktivně se věnuje fotografické činnosti, kterou vystudovala a přes deset let je také aktivní módní novinářkou. Svoji značku Deers stále rozvíjí a podílí se s ní na mnoha zajímavých projektech u nás i v zahraničí.

Foto: Angelina Nga Le, Kama.cz