Kapela LANUGO vydala své třetí album

/ Redakce

Česká kapela LANUGO vydala nové album. Třetí v pořadí s názvem LANUGO 2014 bylo pokřtěno tento čtvrtek v pražském klubu Podnik.

Nová deska kapely LANUGO vznikala v průběhu tří let a byla nahrána a smíchána ve Studiu Sono a útulném Studiu Spálená, patřícímu kytaristovi Lanuga, Mirkovi Šmilauerovi. První čtyři písně vydala kapela jako EP začátkem loňského roku, zbytek se jí pak podařilo natočit za pomoci svých fanoušků, od kterých vybrala potřebné prostředky přes platformu HitHit.

Lanugo_2014_03

Koncept desky má na triku progresivní grafické duo Ex Lovers, se kterými Lanugo spolupracovali i na minulém albu a pro některé může být přinejmenším překvapením. Producent alba Viliam Béreš k tomu dodává: “Tahle deska je takový malý pomníček diskové éře. I když máte pocit, že v ruce držíte jen další z nekonečné řady CD, brzy zjistíte, že jste byli zataženi do zvláštní hry, na jejímž konci na vás čeká naše hudba ve zvukové kvalitě, kterou bychom vám na formátu CD nikdy předat nemohli. Cédéčka vlastně od chvíle svého vzniku nutí muzikanty k akustické kastraci svých vlastních děl. Všechno v nás i kolem nás je v pohybu a hudební průmysl není v tomto procesu vyjímkou. Rozhodli jsme se na tento jev upozornit a chtěli jsme vzbudit diskuzi. Chtěli jsme, aby se naši fanoušci pokusili na chvilku odprostit od tradice a zahráli si s námi tuhle malou hru. Líbí se nám, že posluchač musí v tomhle případě udělat něco navíc, že se musí aktivně zapojit, aby se k obsahu dostal. Nás ta hra baví a věříme, že vám se bude taky líbit.

Lanugo_2014_02

Nové album je tentokrát celé v češtině, za texty stojí i například Jana Kirchner a Tomáš Belko. Za svou minulou desku byli LANUGO nominováni na cenu Apollo. Poslechnout si skladby můžete zde a nové album a informace o kapele najdete zde.

Image foto: Jan Durina

Foto křest: Kamila Písaříková