Karla Lagerfelda žalují boubelky

Není to poprvé, co se Karl Lagerfeld nemístně vyjádřil na konto žen s mírami většími, než mají modelky. Tentokrát ho ale boubelky žalují.

Tak dlouho urážel kreativní šéf značky Chanel oplácané ženy, až jim došla trpělivost. Před několika měsíci pobouřil zpěvačku Adel, když se vyjádřil, že je “trochu moc tlustá”. Údajně to pak musel “žehlit” ikonickými prošívanými kabelkami.

Tentokrát však bude muset poslat taštiček s řetízky ještě více. Na Lagerfelda totiž podala žalobu celá organizace, a to francouzská skupina Belle Ronde, Sexy et Je M´Assume (Krásná, kulatá, sexy a v pohodě). Nelíbí se jí výroky jako “Nikdo nechce na mole vidět modelky s křivkami” z vlastní nedávno vydané knihy, nebo to, že ve francouzské televizi shodil problémy zdravotnického systému na nemoci tlustých.

Organizace boubelek netouží po peněžní kompenzaci, nicméně není proti tomu, aby Karl Lagerfeld zaplatil za svoji prostořekost pokutu. “Jsme nasyceny. Spousta mladých dívek si sama sebou není jistá a slyšet takové komentáře je pro ně strašné. Dnes je to on, kdo nás uráží. Kdo to bude zítra?” vyjádřila se prezidentka skupiny Betty Aubriere.

I Karl Lagerfeld měl přitom problémy s váhou. V roce 2001 zhubl asi 40 kilogramů.

Foto: Tumblr Fat Karl