Kateřina Sokolová pokřtila kalendář pro Nadační fond AutTalk za přítomnosti vzácných osobností

/ Redakce

Desítky hostů a desítky tisíc korun v Malostranské besedě. Úterní večer moderovaný Ester Kočičkovou byl o autismu a podpoře Nadačního fondu AutTalk Kateřiny Sokolové. S fotografem Benediktem Renčem připravila kalendář, který ukazuje, jak důležitá je podpora pro děti s poruchou autistického spektra. Na fotkách jsou v rolích asistentů známé české osobnosti, v čele s Jiřím Bartoškou, Aňou Geislerovou nebo Markem Ebenem.

Protože Nadačnímu fondu AutTalk fandím a je skvělé, co dělá, nemohla jsem si nechat ujít křest prvního kalendáře, který modelka a zakladatelka fondu společně s úspěšným módním fotografem Benediktem Renčem vytvořili. Fotky mimořádně zachycují život dětí s PAS (porucha autistického spektra). Zachycují to, že tyto děti jsou mimořádné, ale bez naší pomoci se zkrátka neobejdou. Nezaslouží si být ze společnosti vyloučení, naopak je musíme integrovat a být jim oporou. Tou největší bývají jejich asistenti, na které si v kalendáři zahrály významné osobnosti jako například moderátor Marek Eben, herečky Aňa Geislerová nebo Eliška Balzerová, fotbalisté Ivan Hašek nebo Vladimír Šmicer, herec Jiří Bartoška.

Fotograf Benedikt Renč

Fotograf Benedikt Renč

Smyslem kalendáře je poukázat na nedostatečnou pozornost věnovanou právě tématu autismu. „Jsem ráda, že projekt podpořilo tolik známých osobností. Věřím, že právě díky nim se o kalendáři bude mluvit a lidé se tak o tématu autismu dozvědí víc,“ říká zakladatelka Nadačního fondu AutTalk Kateřina Sokolová a dodává: „Stejně tak si vážím podpory Městské části Prahy 1 a hlavního města Prahy. Velké díky také patří radní pro školství paní Evě Špačkové, která pomohla oslovit nejen osobnosti, ale zapojila i Základní školu a Gymnázium J.Gutha-Jarkovského z Truhlářské ulice, kam právě díky otevřenosti školy mohou děti s poruchou autistického spektra chodit.“

14608936_647240705433611_5767811069459195089_o

Večer moderovaný Ester Kočičkovou měl za cíl nejen představit výstavu dvanácti černobílých fotografií, které budou v Malostranské besedě k vidění do konce října, ale také vydražit ústřední fotografii kalendáře, na které je Kateřina Sokolová se svým bratrem Radovanem, který je jedním z těch, kterým byla porucha autistického spektra diagnostikována. Křtu se účastnily i další děti, které se v kalendáři objevují a dokonce vystoupaly na pódium říci ve svém jazyce přítomným osobní pocity.

14543866_647240345433647_668424529010195223_o

„Fond jsem založila se svým tátou proto, že nám samotným chyběly služby, které jsme pro Radovana hledali. Fond funguje rok a už s námi spolupracují desítky rodin s podobným osudem, které si nás našli. To je pro mě důkaz, že rozhodnutí založit AutTalk bylo správné a jsem ráda, že díky štědré podpoře našich partnerů můžeme naši působnost rozvíjet i na další aktivity, jako jsou terapeutická setkání, sociálně právní poradenství, či asistenční služby“, říká Sokolová.

Sledujte webové stránky auttalk.cz, kde se brzy dozvíte, kde je možné si kalendář zakoupit a přispět tak dobré věci.

Kateřina Sokolová a Michaela Hošková

Kateřina Sokolová a Michaela Hošková

at-1859

Kateřina Sokolová s kamarádkou a modelkou Renatou Langmannovou

 

Eva Špačková

Eva Špačková

Vladimír Šmicer a Ivan Hašek

Vladimír Šmicer a Ivan Hašek

Foto: Dana Kriso