Kdo je hvězda letošního Designbloku?

/ Redakce

Patricia Urquiola vyznává eklektickou, poetickou a zároveň vitální řeč tvarů.

To je designérka narozená v Oviedu ve Španělsku a momentálně žije  v Miláně. Patricia studovala u slavného Achilla Castiglioniho, pro kterého po studiích pracovala jako studentská vědecká síla. V roce 2001 založila v Miláně vlastní studio, které se kromě produktového designu zabývá architekturou a instalacemi.

Patricia Urquiola je mnohostranný kreativní talent, díky němuž získala řadu významných designérských ocenění. Její dlouhý seznam zákazníků obsahuje taková jména firem jako Alessi, B&B Italia, De Padova, Driad e, Kartell, Molteni, Moroso nebo Rosenthal. V neposlední řadě Patricia spolupracuje již čtyři roky s designérskou značkou Axor firmy Hansgrohe AG. Axor je designérská značka, která je považována za ztělesnění nejvyšší kvality a perfektního inovačního designu v exkluzivní koupelně. Během této spolupráce vznikl úžasný projekt s názvem Axor WaterDream, jehož koupelnový nábytek byl v roce 2005 prezentován na Salone del Mobile. Patricia není jedinou designérkou, kterou Axor oslovil. Zařadila se k dalším mezinárodně renomovaným architektům a designérům, jakými jsou Philippe Starck, Antonio Citterio, Jean-Marie Massaud.

Patricia Urquiola patří již řadu let k veličinám současného designu. Jak sama říká, jejím důležitým zdrojem inspirace je každodenní život. „Jsem eklektická, mnohostranná a plná fazet. V architektuře a designu přemýšlím ráda současně v několika různých rovinách. Zajímám se o způsoby chování, o řemeslné techniky, o různé věci z mých vzpomínek, které reinterpretuji pomocí svých technologií, o jednotlivé aspekty mého života a o směs toho všeho“, říká Patricia. Její designérské kousky vypovídají o jejích temperamentních a vitálních španělských kořenech, které však díky svému osobitému ženskému vnímání mění na teplo a sensibilitu.

Díky organizátorům letošního ročníku Designbloku můžete i vy obdivovat designérské počiny této významné ženy. Její výstava probíhá denně během celého Designbloku a to v Superstudiu Clam-Gallasův palác, Husova 20, Praha 1. Návštěva bude stát za to, to nám můžete věřit. Již podle níže uvedených fotografií je jasné, že její styl je osobitý a zcela odlišný od běžného designu. Nás osobně nejvíce zaujala hranatá křesla s názvem Silver Lake, pro která se jistě stal inspirací kubismus, který nás fascinuje ve všech směrech. A co se líbí vám?

 

0 Comments

Leave a Comment