Kdo je žhavý favorit za Fridu Giannini?

/ Redakce

Na konci loňského roku opustila své prominentní kreativní místo u značky Gucci Frida Giannini. Kdo bude jejím následovníkem?

Novým žhavým uchazečem do kreativního křesla italské značky Gucci je podle posledních zpráv Alessandro Michele, který byl dlouholetým spolupracovníkem Fridy Giannini. Ke kreativnímu týmu Gucci se přidal v roce 2002 a byl přímo zodpovědný za kožené zboží, obuv, šperky a bytové designové kousky.

Alessandro Michele

Alessandro Michele

V září 2014 byl Michele jmenován kreativním ředitelem značky porcelánu Richard Ginori, kterou společnost Gucci vlastnila. Byl přímo zodpovědný za vlajkovou prodejnu ve  Florencii. Michele se i díky svému předchozímu působení ve Fendi stal vyhledávaným a velkým hráčem v módním průmyslu, který by si jistě za svou dlouholetou práci zasloužil větší úspěch a uznání.

Frida Giannini opustí módní dům Gucci oficiálně avšak nečekaně o měsíc dříve než bylo oznámeno a to ještě tento měsíc. Její poslední kolekcí pro italský módní dům bude kolekce podzim/zima 2015. Značku Gucci již opustil její generální ředitel Patrizio di Marco, který ji současným životním partnerem Fridy.

Podle WWD jsou v užším výběru rovněž Riccardo Tisci (současný návrhář Givenchy), Maria Grazia Chiuri (jedna z návrhářek značky Valentino) a Joseph Altuzarra (současný návrhář a majitel Altuzarra). Kdo nakonec převezme roli po Fridě Giannini a pokusí se značku Gucci vrátit zpět na ziskové výsluní, ukáže čas. Kandidáti jsou mimořádní a tak je jasné, že se máme na co těšit.

Maria Grazia Chiuri & Pier Paolo Piccioli

Maria Grazia Chiuri & Pier Paolo Piccioli

Foto: Profimedia.cz; Archiv firem