Kdo se objevil na Chanel Haute Couture?

/ Redakce

Minulé úterý představil své modely Haute Couture také Chanel. Stalo se tak v pařížském Grand Palais, kam zavítalo mnoho zajímavých i známých osobností.

Hlavní vchod byl obklopen bodyguardy, kteří pečlivě kontrolovali pozvánky všech hostů. Zbývala hodina do začátku první show a tak jsem šla potkat Karla Lagerfelda.

U postranního vchodu bylo plno. Bodyguardi i hlouček fotografů byli v očekávání a napětí. Tak jsem zůstala, bylo jasné, že tady se bude něco dít. 

Nejdříve přijely hvězdy asijského světa, nad jejichž jmény si trochu lámu jazyk. Perfektně oblečeným dámám, samozřejmě celým ve značce Chanel, to opravdu slušelo. Postupně přijížděli i ostatní. Roztomilá a drobná Miroslava Duma schovaná za tmavými brýlemi stejně jako Dakota Johnson oblečená celá v černé.

Po chvíli se objevila i Anna Wintour v béžových šatech s nezvykle vřelejším úsměvem a dorazil i herec a zpěvák Jared Leto, který je ve skutečnosti velmi štíhlý a drobný a velký fešák.

Anna Wintour

Karl Lagerfeld přijel tradičně v luxusním voze se šoférem s tmavými skly. Všichni přítomní fotografové začaly volat „Karl, Karl“ , ale okénko zůstalo nahoře a vůz rychle zmizel za velkými dveřmi Grand Palais.

chanel_outfity (1)

Aby lépe viděli a fotili, měli všichni přítomní fotografové schůdky nebo stoličky. Já nebyla připravena, omezený prostor kufru mi nedovolil něco podobného přivézt, a tak bych další záběry pořizovala skulinkou mezi nimi. Nic moc představa. Tak jsem šla před hlavní vchod, kde už probíhala skvělá před-přehlídková atmosféra a dovnitř proudili elegantně oblečení hosté.

chanel_outfity (7)

Po necelých 20minutách a skončení show byl prostor před Grand Palais plný značky Chanel. Hosté si dali záležet. Kostýmky, dlouhé šaty, extravagantní brýle i kultovní kabelky. Módní mix, který bylo radost pozorovat, který měl styl a esenci noblesy.

Postupně vycházely i hvězdy novinářského světa, šéfredaktorka italské Vogue Franca Sozzani, usměvavá a elegantní dáma, impozantní Carine Roitfield i rusovlasá Grace Coddington. Největší radost byl ale pro mě jednoznačně módní fotograf Mario Testino, který měl po celou dobu také na starosti fotografie na Instagram pro francouzskou Vogue. Na jedné jeho fotce, kdy vychází právě z Grand Palais jsem se dokonce našla.

I módní blogeři si dali na svých barevných outfitech záležet. Navzájem fotili nejen sebe, ale i přítomné hosty, kteří už se začaly scházet na v pořadí druhou Chanel Haute Couture. Božský Karl už byl uvnitř a mě tak nezbývalo říct pro tentokrát „Paris au revoir“.

Foto: Kamila Písaříková