Tato scéna je běžná především u kadeřníků, u kterých převládá kreativní stránka před zdravým rozumem. Proto je vždy lepší (i když je to velmi zdlouhavý proces) hledat ideálního kadeřníka a svěřovat se do jeho rukou pravidelně. Tak máte zaručeno, že se nebudete muset stresovat, zda opustíte salon jako kanárek nebo oškubané káčátko.

Ale co když se účes nelíbí? Je lepší odejít zklamaná a říct si, že už nikdy dané kadeřnictví nenavštívíte, anebo je lepší svou nespokojenost kadeřníkovi vylíčit na místě?

Nesourodý střih a špatná délka
Pokud se vám zdá, že se kadeřník pokusil vytvořit na vašich vlasech efekt schodiště, či chtěl udělat z vlasů po pás krátký sestřih „podle hrnce“, řekněte mu to na každý pád. Pokud se jedná o délku, stanovte a ukažte kadeřníkovi přesně o kolik míníte vaše vlasy zkracovat.

1

To není ta barva…
Často se stává, že kadeřník netrefí barvu, odstín, nebo hustotu melíru, kterou jste měly na mysli. Opět neváhejte kadeřníkovi své domněnky okamžitě sdělit tak, aby mohl vše napravit. Často se jedná jen o rychlé úpravy. Pokud má ovšem v řadě další klienty, měl by vám nabídnout „opravný termín“ a chybu barvy tak napravit.

Přicházejte s křišťálově čistou myslí!
Kadeřník ze salónu Paul Mitchel často shledává klientky, které po nějakém impulsu (například rozchod s přítelem či významná událost) přijdou a chtějí kompletně změnit vzhled. V tomto případě se dobrý kadeřník stává i jakýmsi psychologem. V tomto případě naslouchejte radám kadeřníka, aby nedošlo k nechtěným a náhlým rozhodnutím.

Nikdy, nikdy, nikdy
Nikdy neříkejte kadeřníkovy, že má „volnou ruku“. Kadeřníci jsou také umělci a dokáží být velmi kreativní. To ovšem není zárukou líbivého účesu. Přece nechcete vyjít ze salónu s účesem jako od Picassa..

Všechny tyto zásady však platí jen v případě, kdy toho pravého stále ještě hledáte. Pokud jste ho už našla a je mezi vámi plná důvěra, pak se výsledku nikdy nemusíte bát.

Foto: Archiv firem; Pinterest