Klasická móda s puncem extravagance – to je Zuzana Veselá

/ Redakce

Zuzana Veselá je stále mladá módní návrhářka, pro kterou jsou typické důmyslné střihy, u kterých hraje roli i sebemenší detail.

Zuzana studovala oděvní design v Bratislavě. Její hlavní školou se však stala až stáž ve Finsku, kde strávila šest měsíců. Zde ji především naučili, jak důležité je mít vlastní názor, který z každého modelu musí vyzařovat. Vždy je třeba dávat důraz na individualitu. I barevné rozpětí v ní zanechal pobyt v Helsinkách, kde podle návrhářky bylo chladno a bílo a věci kolem byly buď hodně světlé, nebo hodně tmavé. Nejraději pracuje s bílou, šedou a černou, které často obohatí o jeden výrazný akcent. Zuzana Veselá si zakládá na vnitřních detailech, které pro nás laiky jsou často zprvu ne moc patrné. Potrpí si na propracovaných střizích, které jsou v harmonii s proporcemi člověka.

A co si Zuzana Veselá myslí o českých ženách a jejich stylu? „V Česku se prolínají trendové vlny, které jsou podmíněné nabídkou levných oděvních řetězců. Jsme trochu masovější národ a styl se tady vnímá jako něco exkluzivního.“ Styl by však měl být více o eleganci, harmonii a charakteru, který by měl přetrvat více než jen jednu sezonu. Styl by neměl být jen trendová záležitost. Styl si musí každá žena vybudovat sama. A to je v Čechách stále ještě podle Zuzany velký problém. Pro ni je oděv více než jen oblečení, oděv pomáhá i kultivovanému chování. Když si žena oblékne džíny a vytahaný svetr, muž ji ani nepustí do dveří, ale když si oblékne šaty, ty dveře jí rozhodně přidrží. Proč tedy nosit jen péřové bundy, když si můžeme obléci elegantní kabát. Exkluzivita a osobitý styl nemusí být tak náročné vytvořit.

Zuzana Veselá je nejen skvělá módní návrhářka, ale i vyučuje další oděvní návrháře na Technické univerzitě v Liberci. Má ráda studenty, kteří ještě nejsou ovlivněni názory zákazníků a drží se jen vlastních představ.

A co říci na závěr? Budeme citovat samu návrhářku. „Důležité je nebát se a vyzkoušet i věci, které obyčejně v šatníku nemáme!“

PS: Zuzana Veselá změnila adresu svého butiku, Dejvice, Praha 6, V.P.Čkalova 24

Foto: osobní archív

Zdroj podkladů: Glanc

 

0 Comments

Leave a Comment