Klasika, kterou nic nezkazíte

/ Redakce

Přichází doba vánočních večírků, setkání s klienty a slavnostních večeří.

Už víte, co si na takovou slavnostní událost obléci? Nevíte si rady, nejste si sama sebou tolik jistá, nechcete to přehnat s doplňky, zkrátka chcete vsadit na jistotu? Pak vždy sáhněte po klasice a nechte se inspirovat významnými světovými celebritami, které rovněž ví, že málo je často více.

Co se týče šatů, vsaďte vždy na koktejlové šaty nebo tzv. “malé černé”. Dobře ušité „koktejlky“ představují prototyp nadčasové elegance, a proto není divu, že se drží na módní špici již po celá desetiletí. Proto i vy do nich investujte a mějte je stále ve své skříni. První tzv. koktejlky, šaty pod kolena, vytvořila slavná Gabrielle Chanel a to již v roce 1926. Nicméně za otce koktejlových šatů je považován slavný Christian Dior, který představil v roce 1948 hned několik modelů s hlubokým výstřihem, s ramínky i bez, sukní dlouhou do poloviny lýtek a byly doplněny o kabátek nebo krátké paleto. Je tedy jasné, že pokud zvolíte koktejlové šaty v délce pod kolena či do poloviny lýtek, nikdy nic nezkazíte. Není ani třeba jít do salonu Chanel nebo Dior, můžete zajít i do módního řetězce H&M. Na tyto šaty dnes sází každá úspěšná módní značka i návrhář. Nás zaujaly šaty od Victorie Beckham, která přesně ví, co žen dělá krásnou nebo Stella McCartney, která sází na šaty s dlouhým rukávem. Zkrátka výběr je značný, tak se nebojte, že ten správný pro vás nenajdete.

S doplňky to nikdy moc nepřehánějte. Takovým šatům stačí, když k nim zvolíte správný šperk, boty a kabelku. Pak budete mít vyhráno. Pokud si obléknete klasické černé šaty, pak se nebojte sáhnout po výraznějším šperku i botách. Ohledně kabelek, vždy zvolte spíše psaníčko. Velikost může být různá, klidně i objemnější, nicméně pokud ji držíte elegantně v ruce, vyvolá to ten správný dojem skutečné dámy.

Zkrátka, vypadat na slavnostní večeři skvostně a vkusně není tak těžké. Ví to i Rachel Zoe, Eva Herzihová, Michelle Williams nebo Daphne Groeneveld. Následujete je.

 

Foto: HM.com; net-a-porter.com; beinstyle.cz; facebook.com