Knihy, které vás v létě nesmí minout

/ Redakce

Řadíte-li se k vášnivým čtenářům, ať už v klasické podobě, či té elektronické, neměly by vám uniknout alespoň některé z těchto knih.

Co dokáže život, špetka sarkasmu i hrst odhodlání?

Světový knižní bestseller, který letos vtrhl i na filmové plátno je k mání v českém znění v originální písemné podobě. Jestliže jste film Hvězdy nám nepřály, ještě neviděli, nebo naopak ano a toužíte si přečíst předlohu, pak je nejvyšší čas. Hazel a Gus žijí jiným způsobem, než většina teenagerů. Milují sarkasmus, vymykají se konvencím a sbližuje je stejná nemoc. Rakovina, ze které se Gus již vyléčil, zatímco Hazel s ní bojuje po svém. Romantické drama spisovatele Johna Greena plné dobrodružství, odevzdané lásky i humoru není pro každého, o to spíš pak čtenáře nadchne.

hvezdy-nam-nepraly

Jen pro otrlé!

První díl trilogie s názvem Vraní dívka, popisuje drsný thriller, který obletěl velkou část světa. Psychoterapeutka Sofia léčí klienty s příznaky mnohočetných poruch osobnosti, zatímco komisařka Jeanette Kihlbergová vyšetřuje smrt malého chlapce. Na první pohled tolik odlišné situace, na ten druhý přeci jen něčím spjaté. Kdo se pod toto dílo podepsal? Erik Akl Sund.

vrani divka

Romantika nesmí v létě chybět

V pořadí již několikátý román spisovatelky Alexander Potter přeložený do češtiny vydalo nakladatelství Kristián. Milovníky romantických příběhů zcela jistě nadchne příběh o pravé lásce s názvem Na stejné vlně. Hlavní hrdinka po letech zjišťuje, že svého partnera svým způsobem ráda má, avšak kouzlo a láska je již dávno pryč. Grace pracuje jako moderátorka rádia a právě prostřednictvím své práce započne netradiční seznamku, kde se pokouší společně s posluchači najít odpovědi na mnoho svých otázek. Nečekané setkání však změní její myšlení. Podlehne staré známosti, nebo bez kompromisů půjde dál?

na-stejne-vlne-alexandra-potter

Scifi v podobě Kostičasu

Představte si, že se píše rok 2059, je vám devatenáct let, máte schopnosti jasnovidce a zrovna pácháte velezradu. Netrvá dlouho, než vás najdou, přepadnou, unesou a postaví před toho nejvyššího Strážce. Více vám odhalí kniha s názvem Kostičas od Samanthy Shannonové.

Kosticas

Dílo mladých autorek

Dvanáct mladých autorek se spojilo a napsalo 31 povídek o pěti lidských smyslech a jejich vnímání. Užijte si čtení s názvem Všemi smysly, které se dá vyložit na mnoho způsobů.

Všemi smysly

Nakonec román od Kinga

Stephen King přivedl na svět další knižní dílo. Tentokrát jde o pokračování románu Osvícení a tak se nejenom setkáte s již známými hrdiny příběhu, Dannym i jeho matkou, ale rovněž s duchy, kteří Dannyho pronásledují. Přes všechna příkoří nakonec Danny zabojuje sám nad sebou i nad duchy a začne schopnosti, které mu zůstaly využívat pro útěchu umírajícím. Dílo s názvem Doktor spánek čtenáře rozhodně zaujme.

Doktor spanek

Foto: Archiv firem