Knižní novinky: Co si letos na jaře určitě přečtěte!

/ Redakce

Letošní jaro je plné nových knih, které rozhodně stojí za přečtení. Vybrali jsme pro vás pár tipů, které by vám neměly uniknout.

Cartierova panteřice od Stéphanie des Horts

Nebyli bychom to my, aby se alespoň jedna kniha netýkala módy. Tenhle román je o jedné chudé dívce z Bruselu, ze které se stane nejznámější kurtizána Paříže. Jde z náruče do náruče, ale jednoho dne se do ní zamiluje nejslavnější šperkař světa. Kromě Cartiera ale v příběhu potkáte i Coco Chanel nebo Ernesta Hemingwaye.

9788073594503

Čtyřcestí od Tommiho Kinnunena

Jeho kniha Porodní bába loni u čtenářů hodně bodovala. A určitě tomu bude stejně i s jeho novým románem. Protínají se tu osudy čtyř členů jedné rodiny. Každá z postav má své tajemství, každá vnímá svět jiným způsobem. Čtyřcestí je empatický román o lidech, kteří se nebojí hnát své sny až do zakázaných výšek, i když tuší, že za to mohou draze zaplatit.

202938-big

Lahodně s Ellou každý den od Elly Woodward

Nejsme zastánci knih o hubnutí a nudném povídaní o dietách. Tahle knížka taková totiž rozhodně není! V pokračování vele úspěšné kuchařky Lahodně s Ellou najdete jednoduché a fantastické recepty na zdravá jídla, která vám budou stoprocentně chutnat. Autorka navíc dbala na to, aby se její jídla dala připravit snadno a rychle. Co víc si přát.

9788073903152

Jiskra v popelu od Sabay Tahir

Jste fanoušci fantasy? Tak tahle kniha vám rozhodně nesmí chybět! Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Odvážná Laia žije pod nadvládou Učenců se snaží zachránit svého bratra. Elias, nejlepší voják na akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Když se Laiiny a Eliasovy cesty zkříží, zjistí, že jejich osudy jsou propojené víc, než by si vůbec dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.

5-6-2016