Kolekce H&M Studio AW16 odráží ženskou sílu a individualitu

/ Redakce

Emma Roberts, Ciara a Kate Mara nechyběli včera večer mezi hosty přehlídky kolekce H&M Studio AW16, která se konala pod kupolí historické burzy Bourse de Commerce v Paříži. Inspirací se staly silné ženy a krása nezávislé mysli.

Modelky Amber Valletta, Jourdan Dunn, Freja Beha Erichsen, Ashley Graham, Soo Joo Park a Hari Nef, vyjadřovaly svou osobností ženskou individualitu a rozmanitost ženské povahy. Procházely se po molu, vytvořeném zvláště pro tuto příležitost, stejně průzračném a kouzelném jako zamrzlé jezero, které odráželo vliv přírody na celou kolekci.

Runway36_low

Veškerá pozornost se soustředila na kolekci, která kombinuje výrazné krejčovské zpracování se švédským historickým odkazem a rukodělnou výrobou. Přináší osvěžující zájem o ženskou siluetu zdůrazňující ramena a pas, které dramatičnost a správný postoj dodávají klobouky a kovbojské boty.

Runway41_low

„Celá kolekce tkví v ženské síle a kráse a ukazuje, jak tuto sílu vyjadřujeme prostřednictvím svého stylu. Zbožňuji kontrast mezi výraznou krejčovinou a dotyky rukodělné výroby, která je součástí švédského dědictví a folkloru,“ říká Ann-Sofie Johansson, kreativní poradkyně H&M.

Runway11_low

Nicolas Godin z dua Air, složil přímo pro přehlídku originální skladbu „Mystery Lake“. Přehlídky se během Paris Fashion Week zúčastnilo na 600 zahraničních redaktorů a hostů, spolu s diváky z celého světa, kteří ji sledovali na studio.hm.com.

H&M Studio je klíčovou sezonní kolekcí H&M, kterou vytvořil vlastní návrhářský tým firmy. Tato limitovaná kolekce bude k dostání ve 200 obchodech a zároveň online od 8. září.

Foto: HM